Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El fogják venni a segélyt?

El fogják venni a segélyt?

Figyelt kérdés

Segélyt kaptam, de lett munkám, de sajnos 4 nap után elküldtek (tehát nem én léptem ki, hanem jutalékos rendszer volt, és nekem kiderült, nem jó a rábeszélőkém a telefonon keresztül...), aztán most megint megigényeltem a segélyt, erre az ügyintéző nagy flegmán nézett, hogy "csak 4 napot dolgozott?". Nem gondolom, hogy magyarázattal tartozom neki, miért dolgoztam annyit, miért küldtek el stb, tehát nem álltam neki felvilágosítani a telemarketing sötét háttereiről. Erre ezt mondta, hogy "hát, akkor el fogják venni segélyt, nem fogják megítélni".


Miért ne ítélnék meg? Szerintem azt hitte, hogy én a közmunkát mondtam fel, vagy ilyesmi, holott engem még nem közvetítettek ki idén. Sőt várom, hogy kiközvetítsenek, mint tavaly, de sajnos idén még nem jött papír. Bár még decemberig jöhet.


Mert az világos, hogy kell 30 nap munkaviszony a segélyhez, de nem tehetek róla, hogy egy kisvárosban élek, nuku lehetőségekkel, és csak ilyen sz@rt tudok elvállalni, mint ez a telefonos izé... Mert ha nem mentem volna el dolgozni, akkor járt volna tovább. Ugyanis azért szüntették meg, mert ugye jeleztem, hogy kereső tevékenységet folytatok.


Komolyan, már ott tartunk, hogy büntetik, ha valaki próbálkozik??? Az ismerősöm nem is próbálkozik, és kapja tovább a segélyt. Tőlem meg azért elvennék, mert mindent megpróbálok, csak nem jön össze???


Én arra tippelek, hogy ez az ügyintéző síkhülye.


Neten is utánanéztem, és ott azt írják, hogy munkaviszony megszűnése után automatikusan kapja az ember tovább a pénzt. KIVÉVE, ha közmunkát mondja le, fel időközben fel...



2012. szept. 18. 11:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2012. szept. 18. 13:04
 12/14 anonim ***** válasza:
Elfogják venni,de nem azért mert csak négy napot dolgoztál,hanem azért mert nem lesz meg a 30 ledolgozott napod.
2012. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az ügyintézőt tájékoztatni kellett volna arról,hogy mi történt."


Azokat hiába tájékoztatnád. Épp azért ülnek ott mert mást már nem lehet rájuk bízni a szellemi képességeik alapján.

2012. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem fogják elvenni. Ha idén nem lesz meg a harminc napod, akkor jövőre nem kaphastz. De az idei évre kötelesek megadni, mivel a törvényi feltételek fennálnak.
2012. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!