Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El fogják venni a segélyt?

El fogják venni a segélyt?

Figyelt kérdés

Segélyt kaptam, de lett munkám, de sajnos 4 nap után elküldtek (tehát nem én léptem ki, hanem jutalékos rendszer volt, és nekem kiderült, nem jó a rábeszélőkém a telefonon keresztül...), aztán most megint megigényeltem a segélyt, erre az ügyintéző nagy flegmán nézett, hogy "csak 4 napot dolgozott?". Nem gondolom, hogy magyarázattal tartozom neki, miért dolgoztam annyit, miért küldtek el stb, tehát nem álltam neki felvilágosítani a telemarketing sötét háttereiről. Erre ezt mondta, hogy "hát, akkor el fogják venni segélyt, nem fogják megítélni".


Miért ne ítélnék meg? Szerintem azt hitte, hogy én a közmunkát mondtam fel, vagy ilyesmi, holott engem még nem közvetítettek ki idén. Sőt várom, hogy kiközvetítsenek, mint tavaly, de sajnos idén még nem jött papír. Bár még decemberig jöhet.


Mert az világos, hogy kell 30 nap munkaviszony a segélyhez, de nem tehetek róla, hogy egy kisvárosban élek, nuku lehetőségekkel, és csak ilyen sz@rt tudok elvállalni, mint ez a telefonos izé... Mert ha nem mentem volna el dolgozni, akkor járt volna tovább. Ugyanis azért szüntették meg, mert ugye jeleztem, hogy kereső tevékenységet folytatok.


Komolyan, már ott tartunk, hogy büntetik, ha valaki próbálkozik??? Az ismerősöm nem is próbálkozik, és kapja tovább a segélyt. Tőlem meg azért elvennék, mert mindent megpróbálok, csak nem jön össze???


Én arra tippelek, hogy ez az ügyintéző síkhülye.


Neten is utánanéztem, és ott azt írják, hogy munkaviszony megszűnése után automatikusan kapja az ember tovább a pénzt. KIVÉVE, ha közmunkát mondja le, fel időközben fel...



2012. szept. 18. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Igen büntetik a munkát.
2012. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De most ez komoly? Mert én meg fogom fellebbezni...


Úgy tudom, csak attól vehetik el, akinek nincs meg a 30 nap bedolgozottja, és ha nem vállalja el a közmunkát, vagy időközben lemondja.


Mert ugye a közmunka meg pont arra van, hogy akinek nem sikerül munkát találnia, annak is meglegyen az elegendő nap a segélyhez.


Na, nekem még nem járt le az évem a tavalyi munka óta, ráadásul nem is mondtam fel semmilyen munkát, amit ajánlottak, mivel nem ajánlottak.

2012. szept. 18. 11:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Az ügyintézőt tájékoztatni kellett volna arról,hogy mi történt.
2012. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem, mert a döntést nem ő hozza. A papírokat elvette, tehát azt majd a döntéshozók látni fogják, hogy nem közmunkát mondtam fel. Vagyis remélem... Mert ma már bármit el tudok képzelni.


Nem veszik észre, hogy ez a feketemunka melegágya. Mármint az, hogy nem a munkakerülők, hanem a munkába állók, vagy próbálkozók életét keserítik meg, meg a dolgát nehezítik meg.


Így is, most ugye egy csomó idő az ügyintézés, addig meg a spórolt pénzemből kell, hogy éljek, meg a családomból. Ezzel még ráadásul kevesebb pénzt fogok kapni októberben két héttel, mint az, aki mondjuk meg sem próbálja. Magyarán saját magamat szívattam meg azzal, hogy munkába próbáltam állni...

Komolyan, ezzel csak azt érik el, hogy már nem merek majd elmenni sehová sem dolgozni, mert ha kirúgnak, még erre a pénzre se számíthatok segítségért...


Gratulálok ormány viktor...

2012. szept. 18. 12:11
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem fogják elvenni!!! Ez fix! Nem kellett volna felmondani a segélyt hanem vagy alkalmi munkaként bejelenteni az önkormányzat felé, vagy szüneteltetést kérni. Az ügyintéző meg csak gúnyolodni akart. Viszont a 30 napot próbáld meg valahogy "megszerezni"!

Ez van sajnos.

2012. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Kezdjük azzal hogy ez nem Orbán Viktor kormányának műve. Én még az MSZP ideje alatt voltam életemben először munkanélküli, és lehetőségem megtapasztalni a munkanélküli hivatal hasonló dolgait.

Én már akkor arra jöttem rá, hogy olyanok ülnek az ilyen irodákban mint ügyintézők akik gondolkodni nem tudnak, de jó magasról beszélnek az emberrel..

Van egy törvény. Amit te is olvastál. Teljesen mindegy hogy az egéragyú ügyintéző milyen flegma módon szólt be. A törvényt ő sem változtathatja meg.

Ha nem közmunkából léptél ki (és írod hogy nem ez a helyzet) akkor nem is értem miért parázol már előre. Papírjaidon feketén-fehéren le van írva minden. Ha jogosult vagy a további segélyre, akkor meg is fogod kapni. Ha nem vagy jogosult, akkor meg fogják indokolni, és ha nem értesz vele egyet fellebbezhetsz.

Mint írtam én az MSZP ideje alatt életem át a munkanélküliek megalázását. Mert bizony ez megy az ilyen irodákban. Ráadásul velem a következőt tették:

Megkaptam a kiskönyvet amiben előre le volt írva melyik nap kell mennem pecsételésre. Valami oknál fogva (talán ünnepek miatt?) 2 időpontot adtak meg előre. Ami egymást követő 2 hónapban lett volna esedékes. Elmondta az okoska ügyintéző hogy ha nem jelenek meg pecsételésre, elvesztem a segélyemet. Majd a végén mondta, hogy levélben megkapom, hogy mennyi munkanélküli segélyre vagyok jogosult.

A levelet meg is kaptam. Megírták, hogy nem vagyok jogosult a segélyre X. okok miatt. Tudomásul vettem. Nem jár és kész. Így nem is láttam értelmét hogy pecsételésekre járjak. Minek? Inkább munkát keresek. Mivel nem mentem el a pecsételésre jött egy újabb levél. Abban tájékoztattak, hogy sajnálattal vették tudomásul, hogy nem jelenek meg az irodában, ezért megvonják a munkanélküli segélyemet. Mivel nem tartottam be a szabályt, így 8 napom van arra, hogy az eddig elküldött segélyeket egy összegben visszafizessem. Nem tudtam hogy sírjak vagy röhögjek.

Na ehhez mit szólsz???

2012. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 12:33


Sajnos bevallom, nem úgy készültem, hogy alkalmi munkát vállalok, hanem hosszabb távra terveztem...

A szüneteltetés meg akkor van csak, amikor előre tudod, hogy mikor lesz vége a munkának, magyarán, ha határozott idejű szerződésed van. De nekem határozatlan idejű volt. És mondták, hogy még egy napot is köteles vagyok bejelenteni, ezért amint aláírtam a szerződést, rohantam jelenteni, nem akartam macerát azzal, hogy megvádoljanak, hogy feketén dolgozok vagy ilyesmi.

2012. szept. 18. 12:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Most a közmunkára várok amúgy. Hátha lesz valami.
2012. szept. 18. 12:58
 9/14 A kérdező kommentje:

ma 12:36


Nem tudom, én a Gyurcsány kúrmány idején még tanuló voltam, tehát abba nincs belelátásom, csak azt látom, amit Orbán csinál.


Téged is jól megszívattak! Én ezért nem bízom már az ügyintézőkben, ezért is nem álltam le vele veszekedni vagy magyarázkodni, mert lósz@rt sem tudnak.

Kezdjük azzal, hogy reggel mentem tegnap, és adtak egy papírt, hogy töltsem ki, meg, hogy vigyem majd az elbocsátó papírom fénymásolatát. Délután visszavittem a kitöltött papírt, de egy másik ügyintéző volt már ott, ő meg nem kérte a fénymásolatot... Aztán ma inkább bevittem a biztonság kedvéért.

Épp ezért mondom, azt sem tudják, mit csinálnak...

2012. szept. 18. 13:01
 10/14 A kérdező kommentje:
A másik ami még felháborító, hogy internet korszakban papírokkal kell rohangálni ide-oda. Jelentsem, hogy dolgozom, mert ők azt biztos nem látják a rendszerben... Bezzeg, ha nem jelenteném, egyből megtudnák... Meg először menjek a munkanélkülibe, utána a szoc. irodába. Miért nem lehet rendszerezni a dolgokat? Pancser hülyék, az embereket használják postásnak, meg ugráltatják ide-oda, a z 500 ft-os buszjegyet, ami már oda vissza egy ezres, meg persze én fizessem... Szánalom ez az "ország".
2012. szept. 18. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!