Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Katonai redész leszek kiképzés...

Katonai redész leszek kiképzés után mi lesz a fő feladatom igazoltathatok civil emberekt is az utcán? és engem a rendő leigazoltathat és hogyan járhat el ellenem arendőr és én a civilekel szemben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg a kiképződtől?


Azért ne képzelj túl sokat bele ebbe a munkába! Főként, hogy gyakorlatilag nincs magyarországon sorkatonai szolgálat. Régen többnyire őket zaklatták. Mostanában rendészeti (nem rendőri) feladatokat látnak el, mint pl. forgalomorányítás.

2009. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem igazoltathatsz. ilyen kérdés már volt. Én tettem fel :D
2009. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ti nem értitek a kérdésemet!!!!!!!!!! Amugy emga zért nem kérdesztem még meg emrt szeptemberbe vonulok be és senki nema dot még felvilágositást! amugy meg a Rendész az utcai járörökel is együt müködik csak ugy szolók
2009. júl. 31. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Te vagy az Tesó aki a kérdést feltette?:D
2009. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

de értettük a kérdésedet és a válasz még mindig az hogy: Csak rendőrnek van igazoltatási joga. rendészeknek meg senkinek sincs.


Jah és én vagyok az a tesó aki kérdeztem, bár én csak szimpla katona vagyok nem katonai rendész, mert engem sem világosítottak fel :)

Tán csak nem te is? :)

2009. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyah kedves leendő rendészke találtam neked valamit, itt volt egy kérdés, hogy mi egy katonai rendész feladaa, de nemtom belinkleni : egy hasznosabb válasz

Alapvető feladatunk nem a fent említett "demokráciában" teljesül ki (ha ezzel a békeidőre gondol a válaszoló), hanem háború illetve terrorkészültség esetén lép életbe. Ilyenkor a rendőrség teljes állományától átvesszük a "vezénylést" és a Katonai Rendészet irányít. Ezen felül békeidőben is elláthatunk akár rendőri feladatot is, hiszen okmányaink, szabályzatunk és a törvények sokkal szabadabb kezet adnak nekünk, mint egy rendőrnek (...sajnos, mivel a törvények módosításakor hagytak sok sok kiskaput, hogy ha a rendőrség nem is, de más fegyveres alakulat bevethető legyen akár békeidőben is) Persze ettől tartani nem kell, de súlyos (és fájdalmas) félreértésekhez vezet, mikor T állampolgár megtagadja az együttműködést egy Katonai Rendésszel szemben, mivel ilyenkor legsúlyosabb esetben akár börtön is lehet a vége. (Kedvenc szabályom -és ha végiggondoljuk, milyen már- hogy ha leköpsz egy rendőrt HIVATALOSAN ő 2000 Ft-os okmánybélyeg mellett természetes személyként(!!!!) feljelenthet téged, de ugyanezt megteszed egy KR-rel szemben, már teszi is rád a bilincset a Magyar Köztársaság nevében!)



és bocsika az igazoltatást nem jól tudtam.

2009. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de azért a katonai rendészethez nem kevés iskola és képesítés kell :)
2009. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem, ha szeptemberben vonulsz be, és már úgyis el van döntve, hogy KR leszel, akkor majd kiképzésen meg fogják neked mondani, tanítani, hogy mi a KR feladata. Gondolom ezért közölték már előre, hogy milyen beosztásba, hova kerülsz. És ha ott és akkor nem tetszik, akkor mehetsz a sóhivatalba.
2009. júl. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na végre egy értelmes válasz valami ijenre számitottam szept 7 vonulok KR hez raktak mert ott bazi nagy hiány van!!!! de ugy is ha nem teccik elmegyek más alakulathoz de szerintem jó lesz ez nekem! valoszinuleg Bp-en leszek
2009. júl. 31. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor talán értékelhetnéd is a hasznos válaszokat, mert a két kérdésed közül egyikben sem tetted meg :)
2009. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!