Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az utcánkban...

Mit lehet tenni az utcánkban nagy hanggal áthaladó autós árusok ellen?

Figyelt kérdés

Egy város szélén lakunk, eléggé kertvárosi, néhol meglehetősen falusias jellegű részen. (Korábban ez egy falu volt, amit a városhoz kapcsoltak és itt létesítették a kertvárost is.) Már a könyökömön jön ki, hogy nincs olyan óra, hogy hangosan ne haladna át valamilyen mozgóárus. Ha éjszakás vagyok és napközben döglenem kell, mindig felébreszt valamelyik.


Jár errefelé hetente többször 3 gázpalackos, 2 zöldséges, 3 jégkrémes vagy fagyis (ebből a leghangosabb csilingeléssel a Family Frost), 2 cukrászda (ezek az üzletben el nem adott, megaszalódott sütiket árulják), szombat reggelenként a "tollfelvásárló", 2 takarmányos, 1 csokoládé- és cukorkaárus. Szintén felveri az egész utcát a csütörtökön délutánonként érkező turkálós (aki mielőtt kipakol a kultúrházba, felveri a lakókat a hangos szignáljával).


Egy-kettő ilyen mozgóárust természetesen tűrhető lenne naponként...


Két kereskedő veri ki nálam a biztosítékot nap mint nap: az egyik a hotdog- és hamburgerárus, aki az "OLÉ-OLÉ-OLÉ-OLÉ-WE-ARE-THE-CHAMPIONS" dalocskát kántálja hangos dudálás mellett folyamatosan (ezt kb. 1 óráig lehet hallani naponta kétszer), a másik meg az egyik cukrászda, akik a "JAJ, DE JÓ A HABOS SÜTEMÉNY, MOGYORÓ VAN AZ Ő TETEJÉN"-t fújja, szintén naponta, de csak egyszer.


Egy idő után, higgyétek el, nagyon idegesítő folyamatosan ugyanazt az ismétlődő hangos hangsort hallgatni, főleg, amikor 200x megy egymás után. (Nem is tudom, hogy az árus/sofőr hogy bírja ezt ki idegbaj nélkül...)


Ráadásul a környéken van néhány kisbolt, zöldséges és két kis kajálda is, ugyancsak lehet a közelben takarmányt vásárolni és gázpalackot cserélni.


Elvileg meg pont azért költöztünk ide, hogy nyugalomban és csendben legyünk.


2012. szept. 10. 18:53
 1/3 A kérdező kommentje:
És kifelejtettem a kétféle pékséget, illetve a tejárust is a felsorolásból :)
2012. szept. 10. 19:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hallod. Mondok egy tuti megoldást:

FÜLDUGÓ. Munkavédelmi. Valami jobb márka.

Én melóból 2 db 3M-et hoztam haza, amikor a panelban felettünk lakó nekiállt a 3 hónapos felújításnak.

A birkája rossz ajtókat vett ezért minden ajtót 10 cm-rel szélesebbre vágatott betonvágó szakemberekkel. Géppel törte fel a padlót. Stb. Volt ott minden.

Úgy aludtam mint a bunda.

Én is éjszakáztam akkor.


Ez a legjobb megoldás :)

2012. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Errefelé is van pár ilyen vállalkozó, akiknek valahogy soha senki nem intézi el, hogy ezt ne művelhessék velünk. A füldugó a második legjobb megoldás. Az első helyen sok cifra dolog van holtversenyben...
2012. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!