Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan bizonyíthatom, hogy a...

Hogyan bizonyíthatom, hogy a munkaadóm olyanra kényszerít, amihez nincs joga?

Figyelt kérdés

Vállalkozónál dolgozom.

Egy ideje pedzegeti, hogy el kéne végeznem egy tanfolyamot, így nem külsős cég végezné el az adott feladatot, hanem én.

A gond annyi, hogy ő határozottan arra céloz, hogy ezt nekem kéne kifizetni magamnak.

Tudtommal a vállalkozóra pont ugyanolyan szabályok érvényesek munkaadóként, mint bármilyen más cégre. :(((


Tehát beírathat, és felszólíthat, hogy végezzem el. Erre természetesen minden további nélkül hajlandó is lennék.

De ha akarnám, se tudom befizetni a tanfolyam árát, mert annyira alacsony a keresetem, hogy egy fillért nem tudok belőle félre tenni, nem hogy százezres nagyságrendben.


Később a tanfolyamon szerzett szakmával kb. nulla az esélyem új állást találni, tehát tényleg csak a munkaadómnak lenne jó.


Egyre inkább úgy érzem, benne van a levegőben, hogy vagy megcsinálom, vagy ki leszek rúgva valami úton-módon.


Beszélni "természetesen" nem lehet vele. Drága főnököm "vállalkozói szemlélettel rendelkezik", vagyis kizárólag a saját érdekeit nézi, és a saját anyagi hasznát.


A másik gondom, hogy egyre többször hangoztatja, hogy az általam végzett munkához kellene egy autó. Vagyis: vegyek autót. Se benzinpénzt, se más támogatást nem kapnék. Annyit megemlít, hogy esetleg több lenne a fizetésem, de annyit nem emelne, amit egész hónapban eltankolok.

Kényszeríthet a munkaadó arra, hogy bejárjak kocsival, és saját autót használjak a céges ügyekben, saját költségemre?

Egyre többször elhangzik az "akkor már keresek egy helybelit, akinek nem gond autóval bejárni, és van kocsija." Nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy felálljak, és otthagyjam. Sajnos...


Tudom, hogy előbb-utóbb úgyis ki fog rúgni valamilyen ürüggyel. Hogy tudom később hatékonyan bizonyítani akár a munkaügyi bíróságon is, hogy VALÓJÁBAN ezért rúg ki, és nem szakmai hiányosságok miatt?

Készíthetek-e bármilyen hangfelvételt a tudta nélkül, vagy még én ütöm meg a bokám? (Gondolok pl. arra az esetre, amikor a vezetés közben levideózott buszsofőr visszaperelt, mert hogy sértik a személyiségi jogait.)

"Természetesen" fele annyi órára jelent be mindenkit, mint amennyit dolgozik, de a hétvégézésre se lehet nemet mondani.


Azt látom, hogy szemrebbenés nélkül követ el jogsértéseket, de nem tehetek semmit. Ha feljelentem a munkaügyin, még én (és a munkatársaim), tehát a munkavállalók járnak a legrosszabbul. A munkaadóm legfeljebb felszámoltatja a cégét, papíron tönkre megy, mi meg mehetünk az utcára.


A legtöbb amit tehetek, hogy keresek másik állást.

Mit tehetek MÉG?!

Egyszerűen nem hiszem el, hogy a milliomos (milliárdos?) kisvállalkozónak mindent szabad.



2012. aug. 30. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, ahol a törvényalkotó sem tartja be saját törvényeit, sőt, olyan törvényeket alkot, amelyet lehet csűrni, csavarni, ott nem a törvény, hanem a hatalom az úr. Ha nem tudod álláspontodat törvényi paragrafusokkal alátámasztani, nem lesz igazad. Egyébként a magánvállalkozásokban a munkaszerződések az alapvetően mérvadók.

Ha nem tudod kikerülni a munkaadód nyomulását, nem marad más választásod, mint egy új munkahely.

2012. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kezdj el keresni másik munkát!
2012. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sehogy - ez itten kérem Magyarország...:(:(:(
2012. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pedzegeti. pedzegeti

mért nem mondod meg neki, hogy te bizony nem veszel autót, és tanfolyamot sem fogsz fizetni?

nem kell itt mentegetőzni, hogy még meg sem teheted a fizetésedből, egyszerűen ha nincs kedved kifizetni a tanfolyamot, akkor nem fizeted, ennyi, nem értem miért nem lehet ezt a szeme közé mondani?


arról meg, hogy a munkavállaló ilyen mondvacsinált ürüggyel zsarolni, perelni akarja a főnökét, szintúgy megvan a véleményem, tipikus a "nyúl viszi a puskát" eset

2012. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!