Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy állást meghirdetnek, s...

Ha egy állást meghirdetnek, s kell erkölcsi bizonyítvány, minden esetben ki kell váltanom, és mellékelnem?

Figyelt kérdés
Ha minden meghirdetett állásnál az önéletrajzhoz egyben az erkölcsi bizonyítványt is mellékelném, az több ezer Forintba is kerülne. Mivel munkanélkülin vagyok, erre nincs keretem. Mit tegyek?
2012. aug. 28. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan állást ahova nem kell erkölcsi...
2012. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
3200 Ft, ennyit csak ki tudsz fizetni.
2012. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos elég ritka, hogy valahová erkölcsit kérnek. Ez úgy megy, hogy lefénymásolod, az állásinterjúra meg elviszed az eredetit és a fénymásolatot. A másolatot ott hagyod az eredetit megmutatod ha nagyon kukacoskodnak de azt nem szokták elvenni pont ezért mert drága. Ha felvesznek oda adhatod nekik, ha csak interjú visszaveszed elégedjenek meg a fénymásolattal.
2012. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ma 12:54, a kérdező pont azt kérdezte, hogy minden állásra jelentkezésnél ki kell-e váltani? Lehet, hogy (neked) 3200 Ft nem tétel, de sokszor 3200 Ft talán még neked is megterhelő lenne. Főleg munkanélküli segélyből (illetve álláskeresési járadékból) - itt 3200 Ft is rengeteget számít.


Szerintem fénymásolat elég, és amikor komolyra fordul a dolog, akkor lehet vinni eredetit!

2012. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne csatolj eredeti példányt egy jelentkezéshez sem. Csak másolatot, és ha belekötnek, mondd, hogy személyesen szívesen bemutatod az eredetit. Ez is csak egy újabb mód, hogy még egy bőrt lehúzzanak a munkanélküliről, akinek a tök felesleges bizonyítvány ára több napi ételt jelentene...
2012. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos, aki pedagógiai berkeken belül szeretne elhelyezkedni, annak 90%-ban mindenhova kell. S úgy is van kiírva a közigállás.hu-na, hogy az erkölcsi bizonyítványt is mellékelni kell az önéletrajzhoz.
2012. aug. 28. 13:25
 7/15 anonim ***** válasza:
Fénymásolat, vagy szkennelt pdf szerintem elég, főleg, ha email-en kell pályázni.
2012. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁ! Dehogy kell. Sőt egyszerű jelentkezésnél még kiváltani sem kell, csak jelezni, hogy jogosult vagy rá.

3 hónapig érvényes, ha egy évig nem találsz munkát akkor 4- szer kiváltod?

Nem is értem miért nem úgy írják ki a munkáltatók, hogy a jelentkezéshez nem, csak az alkalmazáshoz szükséges e.b..

Milyen szakos vagy?

2012. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sőt sok helyen a munkáltató számla ellenében kifizeti.
2012. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógus, és gyógypedagógus vagyok. Az esetek nagy részében sajnos úgy írják ki, ahogy írtam.
2012. aug. 28. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!