Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne rendesen alátenni...

Hogy lehetne rendesen alátenni a becstelen volt munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Persze anélkül, hogy én pórul járnék.


Pár hónapig dolgoztatott többünket kölcsönzésszerű felállásban (tehát másik cégnek), és az utolsó havi fizetést nem akarja ideadni. Mivel állítható ő választás elé, hogy lássa, hogy jobban megéri neki ideadni a pénzt? Szerződés sehol, de ne jöjjön senki azzal, hogy nemet kellett volna mondani a második nap, ez nem U.K., és nem vagyok kíváncsi a tehetetlen birkák okos semmitmondásaira. Ti többiek, hogy kezdenétek hozzá?


2012. aug. 25. 13:56
 1/4 bumbi02 ***** válasza:
Ha a munkáltatód munkaerő kölcsönző volt (ez jött le nekem az írásodból ) , akkor valószínüleg kell lennie egy szerződésnek a munkaerő kölcsönző cég, és a munkaerőt kölcsönző cég között. Próbálj meg utána járni, hogy a munkaerőt kölcsönző cég kifizette-e a béredet, a munkaerő kölcsönző cég felé, ha igen, akkor szerintem ez alapján el lehetne indulni, hiszen ha azt a pénzt nem adja tovább neked a munkáltatód (illetve, ami abból a részed, mert persze neki is kell h haszna legyen) , akkor ugye ott egy "fekete" jövedelemről van szó, amire fel lehet hívni illetékes szervek (NAV) figyelmét. De egy ügyvédet, vagy jogászt megkérdezel, biztos többet tud segíteni, ha ismerőseid közt van ilyen.
2012. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A munkahely nem fizet a vállalkozónak, aki az én munkáltatóm, de semmi papír, fizetés is addig volt, amíg munka volt. Mi elvégeztük a munkát, amire küldött, aztán mégse kellettünk, ez nem a mi hibánkból van így, hanem simán nem kell már annyi ember, és mi voltunk az újoncok, értünk nem kár. A munkáltatónk eddig fizetett rendesen, az utolsó havi maradt nála. Szerintem így ez most nem a mi feketejövedelmünk, hanem másvalakié lesz, mikor végre kifizetik nekik. Ha egyáltalán igaz, hogy nem fizetnek nekik... (ennek még utánakérdezek a munkahelyen).


Az nekem megúszható valahogy, ha felnyomom magamat is fekete munkáért, és közben az összes nyulat kiugrasztom a bokorból?

2012. aug. 25. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked a munkaerőkölcsönző céggel kellene hogy szerződésed legyen. Ha lenne, az tökmindegy, hogy a munkáltató fizet e neki vagy sem, téged csak a kölcsönző cég érintene.

Mivel nincs papírod, ezért annyit tehetsz, hogy feljelentheted a céget munkaügyi bíróságnál, ahol tanúként behívhatják azokat akikkel együtt dolgoztál, hogy igen, dolgoztál azokon a napokon. Persze ezel az emberek nyilván féltik a munkájukat, így nem fognak neked menni tanúskodni. Ha bukod a pert, az pénzbe kerülhet neked, feltéve hacsak nem állja ezt valamilyen szervezet, ezt nem tudom, de nem hiszem.

A másik lehetőség, hogy néhány alvilági figurával kidekoráltatod az arcát annak aki nem fizet neked, de ez olyan változat, amiből bajod lehet.

2012. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó hír, hogy több tanú jobb, mert vagyunk ám néhányan, akik így jártunk, és most nem ennek a vállalkozónak dolgozik egyikünk se.

Elég lehet megnyerni őket tanúnak? Nem gáz, hogy szerződés nélkül, csak mert nincs nagyon más munka, ottmaradtunk? Nem szívjuk meg nagyon?

2012. aug. 25. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!