Jól értelmezem, hogy ha 16 éves korom után megházasodnék, majd elválnék, akkor cselekvőképes és nagykorú lennék?
Ott, hogy a nagykorúsághoz kellő mennyiségű értelem szükségeltetik. Van akinek ez 18 éves kora után sem lesz meg, van, akinek már korábban is. De ez nehezen mérhető, hát feltételezik, hogy a 18. éve után már értelmesek az emberek annyira, hogy felelős döntést hozzanak.
Ha jól értem, a cselekvőképességet a lakás és autóvásárlásban méred. Azt tudtad, hogy mindenképpen kell önrész, és a hitelt vaskos kamatokkal együtt vissza kell fizetni? Különben elveszik mindenedet mindaddig, míg tartozásod van. Akár életed végéig.
De előre elárulom, az alkohol fogyasztása ezt a kérdést nem befolyásolja, mindössze látszólag eltakarja. Amíg a kijózanítóban észre nem térítenek.
1. 16 és 18 éves korod közt csak gyámhatósági engedéllyel köthetsz házasságot, ha szerintük megvan a kellö érettséged. (Az esetleges terhesség NEM ok)
2. Ha férjhez mégy, akkor attól kezdve nagykorúnak számitasz. He elválsz 18 éves korod alatt, akkor visszakerülsz a gyerek-státuszba.
3. Lakást, autót akkor vehetsz, illetve hitelt akkor kapsz, ha megfelelö jövedelmed van hozzá. Alkoholt viszont CSAK 18 év fölött vehetsz, függetlenül attól, hogy házas vagy-e
Köszönöm a válaszokat!
#5-nek mondom, hogy a második pontja eddigi tudásom szerint téves.(Ugyanis ha valaki egyszer nagykorú lett, akkor attól függetlenül hogy elvált, miért ne lehetne továbbra is az)
És a parlamenti választások is korhoz vagy cselekvőképességhez kötöttek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!