Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebből baj lesz?

Lehet ebből baj lesz?

Figyelt kérdés
A gyerekkori barátnőm kettő éve a Balatonnál megismerkedett egy Dél-Amarikai palival,aki nyaralt egy száll magában.Két hét alatt "nagy szerelem"lett,ami nekem őszintén bevallom már akkor nem tetszett,de nem szóltam.A pali hazautazott,és a kapcsolatot tartották a neten továbbra is.Na most jön a csavar.Egy hónapja az én okos barátnőm sugárzó arcal közölte,hogy élete szerelme itt fog élni Magyarországon vele,(mint élettárs) és Karácsony elött érkezik.Ahogy jobban belemerültünk a beszélgetésbe,kiderült,hogy hetek óta megy a harc a papírok miatt,mert a vízumot a Magyarok nem igazán akarták kiadni,de sikerült igen szigorú feltételekkel.Majd az is kiderült,hogy ez nem kevés pénzébe került a barátnőmnek (mindent ő fizet)mert a "vőlegénynek"egy önálló fillérje nincs.Magyarul nem beszél,pénze nincs,szakmája nincs,így a nyelvóráit is fizetni kell,a kötelező egészségbiztosítási járulékokkal,az eltartásával és mindennel együtt.Tehát nem lesz olcsó ez a "frigy".Ne legyen igazam,de erős a gyanúm,hogy ez a pali "ugródeszkának akarja"használni mint Magyarországot,mint a barátnőmet.És sajnos sehogyan sem tudom vele megértetni.Mit tegyek?
2012. júl. 28. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Általános lehúzási technika,azon csodálkozom hogy van olyan aki bedől ilyesminek.A csaj nem normális,nagyon meg fogja szívni pénzügyileg.Mondhatod ezt neki,de nem fog rád hallgatni,saját kárán fogja megtanulni szerintem.
2012. júl. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyar állampolgársághoz házasság vagy gyerek és 3 év tartózkodás kell minimum!(hacsak nem menekült)

Ha bejelented hogy szerinted ez nem igazi és csak a papírért csinálja akkor, ha bead ilyen irányú kérelmet, akkor a bejelentésedre alaposabban kivizsgálják és visszautasíthatják!


Ugyanakkor ha a barátnőd szerelmes akkor őt nem fogod tudni meggyőzni!

Ha egy jó nő rányomul egy pasira az is eszét veszti és mindent fizetni fog...


Neked kell végiggondolni mit akarsz tenni...


Nem mellesleg az is benne van hogy együtt leélik egymással az életüket és annyi...


Az élet szépsége hogy bizonyosság csak utólag van! Vagy még akkor sem...

2012. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Házasságról még nem hallottam,de nincs kizárva,hogy ez is terv.

A palinak szerintem semmi szüksége a Magyar állampolgárságra,mert innen tuti megy majd tovább, ha már ezt a lüke csajt jól kihasználta.Ez az amitől félek.

2012. júl. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!