Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MIt tehet a BKV ellenem ha...

MIt tehet a BKV ellenem ha többször megbüntettek (kb 3x), de nem tudom kifizetni a büntetést? (mind 3 eset már több mint 1 éve történt. )

Figyelt kérdés
Nincs még keresetem, tanuló vagyok, és a családomnak sincs pénze rá hogy kifizesse. Többször küldtek felszólítást, meg vmi ügyvédi irodától is levelet, de kb fél éve nem mozdult semmi az ügyben. Az indexen olvastam hogy 1 év eltelte után nincs joguk behajtani (amúgy sem tudnák),de nem tudom hogy ez az info mennyire igaz.
2009. júl. 15. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ott hibáztad el, hogy átvetted az ajánlott levelüket!

Ha nem veszed át, akkor nincs mire hivatkozniuk, hogy megírták neked, hogy ez meg az lesz... Ha nem vagy elérhető, nem vagy perelhető!

Nálam már rutinosan tudta a postás diákkoromban, hogy "Ajánlott levél bkv-tól... Ugye nem veszed át?" :)


Kérdezőnek is azt tanácsolom, hogy semmi névre szóló ajánlott levelet ne vegyen át!

Ami meg nem ajánlott, csak bedobják, arra meg véletlenül se reagálj semmilyen formában (levél, telefon)!

2009. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat:)
2009. júl. 15. 15:03
 13/13 anonim ***** válasza:
75%
14.56. Nem fogod elhinni de nem vettem át a hivatalos leveleket,(évente 1 vagy esetleg 2 levél jött)hanem vissza küldettem a postással,hogy a címzett ismeretlen.A hibát ott követtem el,hogy az önkormányzattól jött levelet vettem át.Ugyanis a BKV az önkormányzaton keresztül értesített...(rafináltak voltak)..Én így jártam,és utólag mindig könnyű okosnak lennem....
2009. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!