Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MIt tehet a BKV ellenem ha...

MIt tehet a BKV ellenem ha többször megbüntettek (kb 3x), de nem tudom kifizetni a büntetést? (mind 3 eset már több mint 1 éve történt. )

Figyelt kérdés
Nincs még keresetem, tanuló vagyok, és a családomnak sincs pénze rá hogy kifizesse. Többször küldtek felszólítást, meg vmi ügyvédi irodától is levelet, de kb fél éve nem mozdult semmi az ügyben. Az indexen olvastam hogy 1 év eltelte után nincs joguk behajtani (amúgy sem tudnák),de nem tudom hogy ez az info mennyire igaz.
2009. júl. 15. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

1 év az akkor számít elévülési időnek, ha addig nem küldenek felszólítást. És ez mindig újraindul amikor kapsz 1 felszólítást, onnantól megint 1 évig kellene kihúzni. Ha jogos a büntetés, akkor nem nagyon van kibúvó, előbb vagy utóbb ki kell fizetni a büntetést, csak ha pereskedni akar a bkv, akkor még a perköltséget is rátok veri. Amúgy nemtudom hogy volt-e már olyan hogy perig jutott egy nemfizetés, lehetni lehetne, mert nagyon sok ember van aki nem fizeti ki a büntetést, de nem hallottam még oylanról h tényleg volt is (bár az h én mit hallok nem igazán mérvadó).

Egyébként legközelebb vegyél bérletet, olscóbban kijösszmint egy-egy büntetés!

2009. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Ha annyira szegény vagy, járj gyalog, kerékpárral.

Noneszensz hogy valakinek nincs pénze egy diákbérletre..


Ha szolgáltatást veszel igénybe azért FIZTENI KELL!!


Képzeld el hogy elmegy apád dolgozni és nem fizetik ki.


Remélem valami jó nagy büntetést fizethetsz majd és akkor majd joggal panaszkodhatsz hogy nincs pénzetek.

2009. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nos igaza van aki azt írta,hogy a szolgáltatásért fizetni kell..Ha igénybe veszed a BKV-t fizesd meg az árát.A kenyeret sem adják ingyen nem igaz?A büntetést nem fogod megúszni,ha nem fizeted ki most, elmennek a bíróságig.Írtad,hogy tanuló vagy,de nem írtad,hogy hány éves.Ha nem töltötted be a 18-at akkor a szüleid felelősek érted.Így tőlük is levonhatják.Írtad,hogy nekik nincs pénzük.Ha van munkájuk(vagyis kapnak fizetést) a bírói határozatban benne lehet az is,hogy automatikusan levonhatja a Bank a tartozást a BKV kérésére..Ne várjátok meg...Inkább írjatok egy kérelmet a BKV-nak,hogy részletben ki fizetnétek..Ha végig csináljátok a bíróságig, sokkal több lesz a tartozás mint ami most van...
2009. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahányszor kipostázzák a felszólítást, onnan ketyeg az egy év.

Ez annyit jelent, hogy soha nem évül el.

Ha már ügyvéd is keres, akkor hamarosan átadják az APEH-nak, aki megadja a munkahelyed címét,

és kezdik a jogerős levonást, mert ezt megítéli a bíróság.


Jobban jársz, ha megegyezel az ügyvéddel.

2009. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

üld le a börtönbe.

megvan hogy mennyit "fizet" 1óra csücsülés.

2009. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van és nem kétlem hogy ki kell fizetni a bérlet árát. Nem írtam le mert úgy éreztem a kérdés szempontjából nem releváns, de megvettem a diákbérletet, csak az egyetemen halasztottam, és emiatt nem kaptam matricát a diákomra, a bérletem minden hónapban megvolt. A rendes bérletre nem lett volna pénzem.

Amúgy a kérdést éppen azért raktam fel a "jogi" kategóriában mert nem erkölcsi ítéletet kérdeztem hanem konkrét tényeket. ennyi. annak pedig hogy mért nincs havi 8000 ft-om rendes bérletre van jónéhány oka de nem szándékozom a magánéletemet elétek tárni. köszönöm a válaszokat.

2009. júl. 15. 13:09
 7/13 anonim válasza:
39%
Az Apehos duma hülyeség. Semmi köze hozzá.Akik elítélnek kíváncsi volnék minden szabályt betartanak az életben????
2009. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
56%
Nekem is van jópár befizetetlen csekkem még kb. 14 éves kromban kaptam őket (mert valaki lenyúlta a pénztárcámat az összes papírommal-köztük a diákot is), most 20 vagyok és senki nem akart behajtani semmit. Ha mégis odajutsz, még mindig írhatsz kérelmet hátrányos helyzetre hivatkozva. Amúgy a dolog max. a behajtási osztályra kerülhet, de most őszintén, néhány tízezerért fognak pereskedni, mikor mások a milliós hiteleiket nem törlesztik? Sztem ne izgulj, majd megunják a levelezgetést.
2009. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

ugyan, ilyen hülyeség miatt ne idegeskedj ...

ez legyen a legnagyobb problémád egész életedben

2009. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Nos,én vagyok az élő példa,hogy nem lehet kibújni a BKV tartozás alól.Legalábbis nem mindenkinek van ilyen szerencséje. 3 évvel ezelőtt megbüntettek,és ugyanazt gondoltam mint itt páran,hogy "kit érdekel,nem fognak pár ezer forintért engem piszkálni.Csak küldjék nyugodtan a leveleket,majd megunják".Nem foglalkoztam vele.Később évente jó ha kaptam 1-2 levelet,hogy fizessek mert ennyi pénzzel tartozom.Kidobtam...Majd egy napon jött egy telefon,hogy fáradjak be a BKV irodájába,ahol megnézhetem a jegyzőkönyvet,mert bírósághoz kerül az ügyem...nem foglalkoztam vele..Később jött egy levél a Bíróságtól,hogy elvesztettem a pert,és a teljes összeget ki kell fizetnem(Kicsivel több mint 30.000 forint)Mivel időközben volt állásom,a bank automatikusan le is vonta...

Hiába felebeztem,hogy miért 1 összegbe vonták le,a válasz az volt,hogy nem kértem részletfizetési lehetőséget,és eddig nem reagáltam semmilyen módon a levelükre...

Szóval nem biztos,hogy nem foglalkoznak az ügyeddel...

2009. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!