Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet megint bevezet...

Miért nem lehet megint bevezetni a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy ahol csak 99,999 százalékra biztos, hogy ki a gyilkos, ott nem, mert még ott is tévedhetnek. De itt van például a norvég gyilkos, Anders Behring Breivik. Nála 100 százalék, hogy ő volt, kiengedni a börtönből úgyse engedhetik, mert megint ölne. Vagy a japán kannibál Issei Sagawa, aki szabadlábon van!!! Kevés van, de van olyan eset ahol biztosra lehet tudni, hogy ki a gyilkos, az ilyen embereket pedig nincs minek etetni a börtönben, kaphatnának halálbüntetést

2012. júl. 22. 17:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Attól neked miért lesz jobb, ha ő szenvedve meghal? Mert ezt nem igazán említetted. A legtöbb ilyen kérdést feltevő szokta említeni az elrettentő erejét, ami sajnos tapasztalatok alapján nem működik. Az igazán brutális gyilkosok komoly mentális problémákban küszködnek, ergo nem fogja őket elrettenteni semmi.

A kivégzés nem old meg semmit, meghal egy ember (remélhetőleg nem "ártatlanul") és úgy teszünk mintha a probléma meg lenne oldva. Pedig a probléma megmaradt, még mindig van bűnözés. Nem véletlenül találták ki a rehabilitációt, sok elítélt képes lenne hasznára lenni a társadalomnak, ha megfelelően kezelnék.

Egy másik kérdésnél írtam, hogy inkább legyen börtönben/elmegyógyintézetben 100 bűnös, minthogy akár 1 ártatlant is kivégezzünk. Sokan nevetnek ezen, de megnézném mit szólnának, ha rájuk várna a kivégzés mikor nem tettek semmit. Akkor ők lesznek a statisztikai adat.

2012. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
De vannak olyan gyilkosok is (igaz kevesen), akik lehet hogy ilyen szenvedés esetén meggondolnák magukat. +Breivik meg Sagawa meg a francia terrorista, ezek biztosan nem ártatlan emberek, úgyhogy ha megölik őket, biztos nem jönnek rá hogy mégis azok
2012. júl. 22. 20:36
 13/26 anonim ***** válasza:

"+Breivik meg Sagawa meg a francia terrorista, ezek biztosan nem ártatlan emberek, úgyhogy ha megölik őket, biztos nem jönnek rá hogy mégis azok"


Nem ilyen egyszerű ez. Az, hogy valakit elítélhessenek fenn kell állnia a bűnösségnek is. Azaz be kell bizonyítani, hogy volt szándékosság, illetve gondatlanság a cselekvésében:

Szándékosság: olyan magatartás, melynek következményeit tanúsítója kívánja, vagy e következményekbe belenyugszik.

Gondatlanság: olyan magatartás, melynek lehetséges következményeit tanúsítója előre látja, de könnyelműen bízik azok elmaradásában, vagy a következményeket azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja.


Nem könnyű megállapítani minden esetben, hogy fennáll-e valamelyik is. A súlyos mentális betegségekben szenvedők például fel se fogják mit tesznek, nincs is értelme börtönbe küldeni őket, hiszen nem fog változtatni a magatartásukon. Megfelelő intézményben képesek lehetnek segítséget nyújtani neki és hasznos, békés állampolgárrá válhat. Nem jobb ez, mint egy újabb halott a földbe?

2012. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
4 nemzetközi szerződésben ígértük (aláírtuk) hogy nem vezetjük be. Ennyi. Nem kell mögérakni semmilyen ideológiát. Nem lehet és kész.
2012. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország az Európa Tanács tagjaként 1993-ban aláírta a Római Egyezményt . Ez ugyan még megengedte, hogy bírói ítélet szabjon ki halálbüntetést, de az ehhez kapcsolódó hatodik kiegészítő jegyzőkönyv már azt mondja: „A halálbüntetést el kell törölni.” Az ENSZ Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya, és ennek Második Fakultatív Jegyzőkönyve szerint az azt aláíró államok joghatósága alá tartozó embereken nem szabad halálbüntetést végrehajtani. A 2000 decemberében elfogadott az Európai Unió Alapvető Jogok Kartája már egyértelműen azt mondja: senkit sem lehet halálra ítélni vagy kivégezni.
2012. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"A súlyos mentális betegségekben szenvedők például fel se fogják mit tesznek, nincs is értelme börtönbe küldeni őket, hiszen nem fog változtatni a magatartásukon. Megfelelő intézményben képesek lehetnek segítséget nyújtani neki és hasznos, békés állampolgárrá válhat. Nem jobb ez, mint egy újabb halott a földbe?"


A súlyos mentális betegeket hiába viszik intézményekbe, ugyanolyan mentális betegek maradnak.

2012. júl. 22. 20:58
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te nem is halálbüntetésekben hanem kínzásokban gondolkozol!!!


Pffff...

2012. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Magyarország az Európa Tanács tagjaként 1993-ban aláírta a Római Egyezményt . Ez ugyan még megengedte, hogy bírói ítélet szabjon ki halálbüntetést, de az ehhez kapcsolódó hatodik kiegészítő jegyzőkönyv már azt mondja: „A halálbüntetést el kell törölni.” Az ENSZ Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya, és ennek Második Fakultatív Jegyzőkönyve szerint az azt aláíró államok joghatósága alá tartozó embereken nem szabad halálbüntetést végrehajtani. A 2000 decemberében elfogadott az Európai Unió Alapvető Jogok Kartája már egyértelműen azt mondja: senkit sem lehet halálra ítélni vagy kivégezni."


Ezt nem teljesen értem. Hogy lehet egyszerre megengedni bírói ítélettel a halálbüntetést és közben meg is tiltani???

2012. júl. 22. 20:59
 19/26 A kérdező kommentje:

"Kérdező te nem is halálbüntetésekben hanem kínzásokban gondolkozol!!!


Pffff..."


Én azt szeretném hogy egyes gyilkosok megijedjenek a büntetéstől, erre pedig a kínzásnál jobb megoldást nem tudok

2012. júl. 22. 21:01
 20/26 anonim ***** válasza:
Mert a mocskoknak joguk van élni.Hogy az áldozatoknak is az volt?Na,igen.Ez az amivel nem törődik senki,csak a gyilkos maradjon életben,sőt ha lehet egy kényelmes elmegyógyintézetben,madárcsicsergős parkal,orvosi ellátással,főtt étellel,méregdrága gyógyszerekkel,fűtéssel,világítással,ápolókkal,tengesse az élete hátralévő éveit.Hogy az áldozatok hozzátartozói belerokkannak,öngyilkosok lesznek,soha nem teszik túl magukat a szeretteik elvesztésén?Ez senkit nem érdekel.
2012. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!