Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy xboxot neten...

Vettem egy xboxot neten keresztül, átutaltam a pénzt, de nincs sehol. Ha feljelentem, milyen büntetést fog kapni? Van esély a pénzem visszaszerzésére?

Figyelt kérdés
csak 12500Ft-ot utaltam át, pontosan egy évig gyűjtöttem rá, nem vagyok gazdag sajnos. Beszéltem már osztálytársammal, akinek a szülei rendőrök, fel tudom jelenteni, de érdekelne, hogy a feljelentéssel mit érnék el. Pl ilyen értéknél milyen büntetést kapna? Vagy van-e esélyem a pénzem visszaszerzésére. Vagy mi van akkor, ha kiderül, hogy nem is lopott, csak "röpke" 3 hét alatt nem tudott válaszolni mert nem került gépközelbe?

2012. júl. 19. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
És a telefon nem jutott eszedbe?... Az elől nem futhat el. Értékesebb dolgoknál utánvéttel szokás küldeni a pénzt, a posta díját meg előre.
2012. júl. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
természetesen eszembe jutott, de azt mondta szervízbe van a telefonja, így ott nem tudunk beszélni. Én gondoltam az utánvétre, de azt mondta hogy úgy 5000Ft lenne értékbiztosítással együtt meg a súlya miatt. Így nem érte volna meg nekem, mert majdnem annyiért másikat is vehettem volna több tartozékkal, így mondta, hogy rendben, ha egybe utalom az összeget, akkor ő is állja a postát. De én nem akartam egybe, így a felébe megegyeztünk. Elküldtem, kérdeztem, megérkezett-e. Az utolsó válasz az volt, hogy először az e-maileket nézte meg, de mindjárt megnézi a számláját és ha megérkezett akkor feladja a csomagot. Azóta se híre se hamva.
2012. júl. 19. 01:26
 3/6 A kérdező kommentje:

ja azért állta volna a postát, mert az a kicsit drágább is állta volna a postát, de abba mégúgyse tudtam megbízni, úgyhogy inkább ezt rendeltem. Ez az eladó pedig teljes mértékben megbízhatónak tűnt, engem nehéz becsapni, nagyon bizalmatlan vagyok, de neki sikerült teljes mértékben megtévesztenie, olyannyira, hogy még msot is reménykedek, hogy egyik nap visszaír és bocsánatot kér amiért nem tudott géphez ülni.


Az utolsó üzenete júli 2-án érkezett. Reménykedjek?


A barátom e-mailjével ráírtam egy másik termékére, ha ott választ kapok míg itt nem, akkor úgy feljelentem, mint a huzat.

2012. júl. 19. 01:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Írjál neki egy olyat hogy nem gond ha ilyesmik vannak, adsz neki egy kis türelmi időt, de utána megy a feljelentés. Ettől észhez fog térni ha tényleg csak szivat téged.
2012. júl. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Írtam, nem válaszolt, anyám is írt neki levelet hogy eddig és eddig a napig visszautalhatja a pénzt aztán feljelentést teszünk, de semmi. Úgyhogy aazóta már feljelentettem, de mivel nem éri el az 50 000Ft-ot így nem tehet semmit igazán a rendőrség... és megbüntetni se fogják..
2012. aug. 4. 12:33
 6/6 anonim válasza:
Ez az 50000 Ft egy hülyeség, ha 1000 Ft-tal vernek át és van bizonyítékod, akkor is köteles a rendőrség eljárást indítani az illető ellen. Márpedig egy átutalásnál van egy számlaszám, ami alapján meg tudják keresni az illetőt. Én már jártam így és a fél rokonságom rendőr, aktív és nyugdíjas. Mindenki azt mondta, ne hagyjam annyiban.
2012. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!