Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire jó a tartózkodási hely?

Mire jó a tartózkodási hely?

Figyelt kérdés
Mi történik, ha oda jelentem be a tartózkodási helyemet, ahol nem is tartózkodom?

2012. júl. 11. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pl. arra (lenne) jó, ha van egy állandó lakcímed, de nem igazán laksz ott átmenetileg (mondjuk pár évig), és emellett van a tartózkodási helyed, ami egy ideiglenes, nem hosszútávú dolog. Mint mondjuk az egyetemistáknak a kollégium, albérlet. Más kérdés, hogy a nagy többségük soha az életben nem jelentkezik be oda, pedig sok esetben érdemes lenne.

Én pl. mindig be voltam jelentkezve az összes albérletembe, így tudtam igazolni pl. az egyetemen a szoc. ösztöndíjnál, hogy nem a szüleimmel élek, hanem külön háztartásban (más kérdés, hogy én akkorra már TÉNYLEG nem velük éltem, nem csak hétköznap, hanem hétvégén sem mentem haza, külön kasszán voltam), vagy pl. így tudtam a tényleges tartózkodási helyemre lakásfenntartási támogatást kérni, hiszen ha csak az állandó lakcímem lett volna, akkor beleszámított volna a szüleim jövedelme meg a testvéremé is, pedig nem velük lakom.

De máskor is hasznát vettem már. Pl. amikor csomagom jött, de nem voltam itthon, kaptam a kis értesítőmet, két nap múlva akartam értemenni, de elhagytam a papírt, akkor a lakcímkártyám kellett hozzá, hogy odaadják, ha nem lett volna rajta, hogy én tényleg ott lakom, akkor nem adhatták volna át az értesítő nélkül.


Sajnos sok dolgot viszont nem tudod ezzel igénybevenni, pont azok miatt, akik olyan címre jelentkeznek be, ahol nem is laknak, mert azt úgy veszik, hogy "áá, nem is ott lakik, csak van egy ilyen címe is, biztos valami kedvezmény miatt", ezért hivatalosan sok esetben nem fogadhatják el a tartózkodási helyet, csak az állandó lakcímet. Na ilyenkor meg én szívok, aki tényleg ott él életvitel-szerűen.

2012. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi.Nekem is más van tartózkodási helyként beírva,sose volt semmi baj belőle.
2012. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én itt arra gondoltam, hogy küldenek-e oda fontos leveleket, stb.
2012. júl. 11. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Fontos levelet oda küldenek, amit levelezési/értesítési címként megadsz.

Viszont pl. különböző idézéseket az állandó lakcímre küldenek.

De ha nem ott laksz, akkor minek neked tartózkodási hely? Hiszen nem tartózkodsz ott.

2012. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pl. hogy diákbérletet válthassak oda... Mert nem képesek bérletigazolást adni másképp...
2012. júl. 11. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!