Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit tapasztaltatok, van...

Ti mit tapasztaltatok, van korrupció Magyarországon? Rendőrségi és bírósági ügyekre gondolok.

Figyelt kérdés
Nekünk van egy ügyünk egy gazdag emberrel (közvádas büntető eljárás, meg egy polgári per) és úgy tapasztaltuk, hogy a rendőrök és a bíróság sem azt nézte kinek mennyi pénze, és kapcsolat rendszere van. Le a kalappal a rendőrök és a bíró előtt is, mert eddig mindenben mellettünk álltak (mint sértett) pedig először nagyon féltünk szembeszeszállni azzal a gazdag befolyásos emberrel. Nem tapasztalaltunk korrupciót.

2012. júl. 9. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi ügyekben (pár(száz)ezer-pármilliós) ügyekben szerintem nincs, vagy ritka. Nagyobb ügyekben szerintem van. Lásd V. Laci. Persze sokminden nem fog változni, csak más lesz A Főnök.
2012. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Korrupció mindenhol van, főleg ha az emberek keveslik a fizetésüket. Lehet nálunk nem a korrupció a probléma, hanem a kettős mérce.
2012. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van hát!

Ez a Hajógyári dolog meg harc a területért, valaki felnyomta őket, h átvehessék a helyet.

2012. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A korrupció az, amiből kihagynak" – Hofi Géza


Eddig én egyszer találkoztam vele érintőlegesen: egy rendőr megállított hajnali 3-kor, mert egy éppen pirosra váltó lámpán átmentem. Mondta, bírság, itt és itt fizethetem be. Mondom, oké. Miután megtudta, hogy még csak főiskolás vagyok, és nem dolgozom, kérdezte, hogy nincs-e valami ismerősöm a helyi őrsön, aki elintézné nekem a bírságot. Én erre mondtam, hogy nincs, de nem is akarnám elkenni a dolgot, mert tudom, hogy hibáztam. Erre elengedett egy figyelmeztetéssel.

2012. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AdamLeBron ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval egyetértek. Valójában minden eddigi válaszolóval. :D


Véleményem szerint Magyarországon az átlagemberek szintjén nem jellemző a korrupció. Hogy Magyarország korrupt, az a politikusok meg a hozzájuk tartozó holdudvar kitalációja. Magyarországon a politikusok korruptak.


Szerintem a magyar emberek úgy általában rühellik a korrumpálható, megvehető férgeket és a becsületnek, egyenességnek még mindig nagyobb értéke van, mint a gerinctelenségnek.


Az viszont tény, hogy a parlamentben 386 jóllakott hízottdisznó ücsörög. Csak aludni járnak oda, de akkor tudnám, hogy lakhatási támogatást minek vesznek fel?


Országos politikában és önkormányzati szinten van korrupció. Egyébként nincs. Remélem, egyszer ezeket a tetveket sikerül kiírtani a közéletből.


Egyébként még fiatal a magyar demokrácia és minden rémísztő jel ellenére én hiszek benne, hogy egyszer kinőjük azokat a gyermekbetegségeket, amiket Fidesznek, MSZP-nek, Jobbiknak, LMP-nek nevezünk.

2012. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!