Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális hangfelvételért...

Illegális hangfelvételért feljelenthetek valakit?

Figyelt kérdés
Telefonbeszélgetésünket rögzítette az előzetesen kért engedélyem nélkül.Feljelenthetek érte valakit?Ő válóper esetén akarja ezt bizonyítéknak felhozni(még csak nem is én vagyok a férj,csak a gyereke vagyok,így igazán nem is értem,hogy miért velem szórakozik),és amennyiben felhozza bizonyítéknak,feljelenthetem?Milyen bünteté szabható ki érte?
2012. júl. 6. 16:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetlegesen ha korábban feljelentem,akkor elég bizonyíték lehet az,hogy tőle kaptam egy sms-t,amiben ő leírja,hogy felvételt készített rólam?Bizonyítható,hogy nála volt a telefonja,és nem másnál,valamint feljelentést sem tett,hogy eltűnt a telefonja.Sajnos édesanyám pszihiátriai kezelés alatt állt,és mégis kiengedték ilyen állapotban,és szerintem neki is jobb lenne,ha vissza venne az arcából.
2012. júl. 6. 16:34
 2/7 anonim ***** válasza:

nem tudom ez mit jelent az esetetekben, de van itt egy ilyen:

[link]

2012. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs baj.Semmit nem tud vele mit kezdeni,szóval nem is értem minek neki.

A lényeg az,hogy zaklat,folyamatosan 2-4óra között hívogat,smseket küldd,most pl elvileg felvette a beszélgetésünket.

Holott én védtem a leginkább,és most velem akar kibabrálni.

Nem akarom feljelenteni,csak ha folytatja.

A telefon számomat is lecserélném,csak jelenleg álláskeresés közepén vagyok,és a régi önéletrajzokat erre a számra adtam meg elérhetőséggel,így sokat buknék miatta.

2012. júl. 6. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem értelek. Anyádat akarod feljelenteni? Pláne így, hogy mentálisan zakkant szegény?

Milyen ember vagy te? Nem is vagy te ember!!!

2012. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint már írtam zaklat.Elviszi a pénzemet mindig.De hogy szebben hangozzon,lopja.Ugyanis nem kéri,csak veszi.Ha veszek valami tisztálkodási szert,viszi szó nélkül.Telefonon zaklat,zsarol.Mit kezdjek akkor vele?
2012. júl. 6. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Törvényileg az nem büntetendő, hogy valaki felvételt készít. Tehát én is lefényképezhetlek, felvehetem a hangod, a beleegyezésed sem kell. Azonban nem hozhatom nyilvánosságra, csak az engedélyeddel. De tárgyalás például nem nyilvánosság. Csak ha bizonyítottan felrakja az internetre, vagy újságban jelenítteti meg stb.

A telefonhívások időzítése, és gyakorisága viszont lehet zaklató jellegű, ebben tud segíteni elsősorban az orvosa, másodsorban a rendőrség eljárást indítani.

Én inkább az orvosához fordulnék, és próbálnám a kezelését ismételten kérni, minthogy feljelentésekkel elindítani egy családi banzájt.

2012. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!