Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anyám a nevemre iratja a...

Ha anyám a nevemre iratja a házát, lehet-e haszonélvezeti joga?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 14:48
 1/7 anonim válasza:
64%
Szerintem lehet
2009. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Lehet!
2009. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy iratja a nevedre a házat, hogy haszonélvezeti joggal.
2009. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Mivel eredetileg ő a tulajdonos, így ő azt tesz a tulajdonával amit akar, azaz ha neked úgy ajándékozza, hogy fenntartja a haszonélvezetét, akkor úgy ajándékozza. Tehát a kérdésedre a válasz: igen, lehetséges. Az ajándékozási szerződésben kell kikötni.
2009. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
lehet, ha kifizeti azt a 100-200 ezer Ftot, ami a díja.
2009. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Természetesen lehetséges. Az én nevemen is van lakás, de közeli ismerősök laknak benne, akiknek holtig tartó haszonélvezetük van. Lehetséges özvegyi haszonélvezet, amely az örökségből származik, addíg míg újra nem házasodik az örökös, és lehet holtig tartó haszonélvezet, amit akár ő is ráírathat.
2009. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én házanat is a gyerekem nevére írattam,de a haszonélvezeti jogot fenntartottam.Csak a lányom fizetett illetéket,én nem.
2009. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!