Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mától kilehet rúgni azt az...

Mától kilehet rúgni azt az szülőt, aki a lázas beteg gyerekét otthon ápolja?

Figyelt kérdés
Mi folyik itt?..de most komolyan.Hogy a búbánatba lehet egy ilyen aljas,és kegyetlen törvényt megszavazni?Mi lesz a gyereküket egyedül nevelő szülőkkel,ha a gyerek isten ne adja megbetegszik?Végig remeghetik a táppénzt?Vagy egyre többen fogják a gyereküket betegen is iskolába óvódába vinni?Vagy mit fognak tudni tenni??
2012. júl. 1. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ahogy megcsinálják ezt az első szülővel és értesítik róla a független vagy ha olyan nincs baloldali médiát, akkora tüntetés lesz itt, amekkorát még nem láttál. Nem kell mindenkinek összeszarnia magát és fejet hajtani mindennek, amit a fidesz kitalál. Én sem nagyon értem, mire jó ez a fidesznek, hogy gerjesztik a félelmet az emberek között a munkahelyeken, tök lerontják a kiegyensúlyozott munkahelyi teljesítményt ezzel. Vagy ezt azért csinálják, mert ki akarnak rúgatni pár embert, hogy a helyettük felvettekre azt mondhassák, hogy nicsak újabb munkahelyeket teremtettünk! ? :D
2012. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Mától?

tegnap is kirúgtak ha nem mentél be dolgozni meg 10 éve is

nem tudom mit háborogsz


a munkáltatónak ez kifogás hogy a gyereked megdöglik mert nem termeled neki a pénzt


üdv magyarországon gondolom most költöztél ide hogy ezen csodálkozol

2012. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

Ha olyan munkaerő vagy, akire lehet számítani, akkor nem fognak amúgy sem kirúgni. Ha egy pótolható senki vagy, akkor meg tökmindegy, hogy pont a gyerek miatt rúgnak ki, vagy a végigremegett 8 óra során bármiért.

Te melyik vagy?

2012. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Van egy jó hírem, meg egy rossz. A rossz az, hogy nem csak a gyermek betegsége miatti keresőképtelenség, de a saját betegséged miatti keresőképtelenség időtartama alatt is közölhető a felmentés.


A "jó" hír, hogy a gyakorlatban nem sok minden változik ettől, minthogy a keresőképtelenség alatt közölt felmentés is csak a keresőképtelenség lejártának napján (legfeljebb egy 1 év) lép hatályba, azaz csak akkor kezdődik a felmentési idő. Annak meg eddig se volt akadálya, hogy ha visszajöttél a táppénzről, másnap kirúgjanak. Itt most csak annyi történt, hogy előbb megtudod a rossz hírt.


Most csak ezt a szabályt néztem meg az új Munka Törvénykönyvéből, az egészet nem ismerem olyan jól, de nem lehet véletlen, hogy az MSZP, az LMP és a Jobbik egyaránt rabszolgatörvénynek bélyegezte ezt az új törvényt, tehát nyilván több területen tovább nyírbálják a dolgozók jogait. Az egyik terület, amire emlékszem, hogy jóval nagyobb lesz ezután a dolgozók anyagi felelőssége, és munkába álláskor kauciót is követelhet tőlük a munkaadó. Olyan kritikát is hallottam, hogy az eddig európai irányokat követő munkajogi szabályozás most a kínai példát vette át sok tekintetben. Szóval vannak gondok, de a felvetett területen talán nem olyan nagy a változás.

2012. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2: 10 éve igen, de 30 éve nem így volt.
2012. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"de 30 éve nem így volt."


Welcome to the real world, Neo...

2012. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem nagyon éltem még akkor, de így a leírások alapján nem volt olyan elképesztő borzalmas terror és nyomor a rendszerváltás előtt a véreskezű kommunista diktatúrában, mint ahogy azt beállítják. Kb egy ilyen törvény miatt a legdurvább sztrájk tört volna ki, most meg mindenki behúzza fülét farkát, mintha még annál is durvább véreskezű diktatúra lenne.
2012. júl. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2-es

"tegnap is kirúgták,ha nem mentél be dolgozni meg 10 éve is"


-Nem egészen...Akik igazoltan táppénzen voltak,azért azokat nem rúghatták ki csak úgy, mert "nem mentek be dolgozni"hülyeségeket ne beszélj.


"üdv.Magyarországon gondolom most költöztél ide,hogy ezen csodálkozol"


-Nem most költöztem ide,itt születtem,és nem is mostanában.Tehát igen meglepődtem az új törtvényen,hogy bárkinek bármikor meglehet szüntetni a munkaviszonyát,függetlenül attól,hogy igazoltan van távol,vagy csak egyszerűen "nem megy be dolgozni"

Azért a kettő közt van némi különbség nem gondolod?

2012. júl. 2. 08:59
 9/9 anonim ***** válasza:

"-Nem egészen...Akik igazoltan táppénzen voltak,azért azokat nem rúghatták ki csak úgy, mert "nem mentek be dolgozni"hülyeségeket ne beszélj. "


Nem is arról volt szó, hogy a táppénz alatt kirúgták. Hanem visszament táppénzről, és közölték vele, hogy holnap már ne is jöjjön be. Ilyen szempontból tényleg csak annyi a különbség, hogy előbb tudja meg, hogy ennyi volt.

2012. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!