Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen papírokat fogok kapni...

Milyen papírokat fogok kapni felmondáskor? Megtehetem euzt e-mailben?

Figyelt kérdés
2012. június 4-én kötöttem határozatlan idejű munkaszerződést a jelenlegi munkáltatómmal, most a 3 hónapos próbaidőmet töltöm. Különböző okok miatt most fel szeretnék mondani. Az első kérdés, hogy megtehetem-e ezt e-mailben, pl egy bescannelt felmondólevélben? Elkerülhető a személyes találkozás, tehát a kilépő papírjaimat kérhetem, hogy postázzák el? Az utolsó kérdésem pedig, hogy eladó vagyok egy üzletben, és elég-e, ha az üzletvezetőnek adom le a felmondólevelet, vagy be kell menni érte a központba (ami nekem nagyon messze van)? Mit tehetnek, ha nem oda viszem be, csak odaadom a vezetőnek? Előre is köszi a válaszokat :)

2012. júl. 1. 11:41
 1/6 anonim válasza:
E-mailben nem mondhatsz fel. Felmondólevelet kell írnod, ha a google-ban rákeresel szerintem kihoz neked mintákat. Ezt kell eljuttatnod a főnöködhöz. Mivel próbaidőn vagy indoklást nem kell beleírnod, csak annyit, hogy kéred a munkaviszonyod azonnali hatályú megszüntetését. Az valószínűleg megoldható, hogy postán kapd meg a kilépő papírjaidat, az amúgy is idő, amíg elkészítik neked.
2012. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írd meg és vidd be a főnök-asszonynak. A központba ez miatt nem kell bemenned. Mondd meg neki, mind a kilépős papirokat, mind a fizudat küldjék el postán.

Ahogy az előző is írja, mivel próbaidős vagy, indokolnod nem kell, csak add át az üzletvezetőnek mielőbb.

2012. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne felejts el dátumot írni rá.
2012. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mért ne tehetnéd?
2012. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, jogilag megteheted!

Még szkennelned sem kell, begépeled oda, és elküldöd az e-mailt. Persze, az teljesen másként nézne ki, ha személyesben odamennél, és a főnöknődnek személyesben adnád át.

2012. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) És azt meg tudnátok mondani, hogy milyen papírokat fogok kapni kilépéskor? Illetve még az is érdekelne, hogy ha egy hónapot dolgoztam bejelentett munkaviszonnyal, akkor még igényelhetek-e START kártyát pályakezdőként?
2012. júl. 1. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!