Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fizetnem közös költséget...

Kell fizetnem közös költséget ha egy ideje megszünt. De szerződésben rögzítve van?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom és szerződésben 45 000 ft plusz 5000 ft közös költséget fizetek...plusz a rezsi.Nemrég tudomásomra jutott hogy becsődölt a lakáskassza és most zárolva van minden amíg nem tisztázzák a dolgokat és most nem kell fizetni a tulajdonosoknak az 5000 ft közös költséget max párszáz forintot világításra és háromhavonta 500 ft bíztosításra.Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben nekem továbbra is fizetnem kell a közös költséget a tulajdonosnak...vagy kérdezzem meg hogy mit gondol erről.Én úgy gondolom hogy nem kellene fizetnem...mert senki nem fizeti.....Tanácsokat várok ,vagy jogi ember válaszát aki tud segíteni.Nem szeretnék kellemetlen összetűzésbe kerülni a tulajdonossal..de sajnos nekem 5000 ft is számít.
2012. jún. 29. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem utólag a közös képviselő úgy is ki fogja fizettetni, a tulajjal. Szóval ha nem kell fizetned akkor is tedd félre.
2012. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy, hogy nem kell közös költséget fizetni?Ilyenről még nem is hallottam,de komolyan.És a ház kiadásait miből fedezitek?Pl.szemétszállítás,víz csatorna,áram,esetleg lift,biztosítás,könyvelő,közös képviselő tiszteletdíja??Nem értem.
2012. jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint már fent írtam eddig fizették de becsődölt a lakáskassza és az illető ellen eljárás folyik...tehát zárolták a számlákat...csak a közvilágításra és a biztosításra szednek pár száz forintot.Amíg nem tisztázódik a helyzet csak ezt a minimális összeget kell fizetni.
2012. jún. 30. 10:30
 4/4 anonim válasza:
Szerintem utólag simán visszafizettetik veletek az elmaradást. Nálunk elsikkasztottak közel fél milliárd! forintot és persze mi szívjuk meg a levét... Közös költségre 11000 ft kicsit luxus, és ez csak egy 2 szobás lakásnál...
2012. júl. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!