Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kutyának több joga van,...

Egy kutyának több joga van, mint egy embernek?

Figyelt kérdés

Ha betörnének hozzám, és ki lenne téve, hogy harap a kutya, de mégis bejönne a tolvaj, és a kutya megtépné, az jogos lenne. Ha betörne és én verném meg, az már önbíráskodás...

Most akkor hogy van ez??


2009. júl. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ösztönösen cselekszik. Te meg nem vagy állat, tudsz racionálisan gondolkodni, tudod mi miért van. A kutya nem nem tudja, megtanítani se lehetne neki. Nem az állatoknak írták az okosok a törvényeket, jogszabályokat.

De az már más kérdés, hogy jól van-e ez így, hogy semmit sem tehetsz ha ilyen megtörténik, mert te ütöd meg a bokád. Nem tudom mi lenne a jó...

2009. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha meg azt mondanák hogy mindenki úgy védi meg a területét ahogy akarja, akkor durva mészárlások lennének belőle, és nem csak azokkal szemben akik megérdemlik, mert nagyon sok elmebeteg él az országban, hanem mindenféle féligmeddig kitalált indokkal haragosok ellen is, stb, és nem lehetne ellenőrizni hogyténleg betörés volt-e, vagy csak odacsalta és kivégzés..


Egyébként szerintem a törvény most is úgy van, sőt szinte biztos, hogy jogos az önvédelmed ha betörnek hozzád, csak ebbe nem tartozik az bele hogy agyonvered. Azt meg hogy ki ütött először úgysem tudnák bebizonyítani hogy igazából te lepted őt meg és nem önvédelem volt, mert nincs tanú csak a te szavad a saját házadban vs egy betörő szava, egyértelmű kié győz.


Csak az olyanokat nem szeretik a hatóságok ha áramot vezetsz a kerítésedbe, vagy aknákat rejtesz el a kertedben :D

2009. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A most elfogadott szabályozás szerint már kizárólag a támadót terheli felelősség, a saját tulajdonát védő embernek nem kell mérlegelnie. Akár árammal is lehet védeni a területet, csak ki kell rakni figyelmeztetést. Ha valaki ezek után is bemegy, és megvágja a 220, akkor se büntethető a tulajdonos.
2009. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntethető, de most se lehet agyonverni a betörőt. Meg az arányosság így is fenn áll szerintem. Tehát ha nem veszélyeztet semmivel, akkor nem szúrhatod nyakon pl. Jó most már legalább történt valami haladás, hogy a betörő járja meg, ne az áldozat. De az orkokat ez úgy sem fogja gátolni semmibe, ugyan úgy leszedik a termést, meg kilopják az emberek szemét.
2009. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, nem áll fenn az arányosság. A kikötés annyi, hogy nem ölheted meg!
2009. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor lehet tévedek. De nekem ebben csak az a furcsa, hogy előre tájékoztatni kell a betörőt, hogy mivel számoljon, számomra ez annyira nonszensz. A kutyás tábla az oké, meg az áram is:D, de a többi... vagy elég ha akkor szólunk ha már megvalósult a betörés, hogy hé figyelj, van x,y dolog amit én használni fogok ha nem takarodsz el. Ez is egy jó nagy magyar hülyeség. :/
2009. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, de még mindig jobb, mint az eddigi törvény!
2009. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!