Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tartozom egy cégnek, és...

Ha tartozom egy cégnek, és fizetni is szeretnék, de nem tudom azt a részletet fizetni, csak kevesebbet, akkor is bíróságra lehet vinni az ügyet?

Figyelt kérdés
A bkv által megbízott cégnek tartozom, és 18 havi részletfizetést ajánlott fel, de én egyedülálló kismamaként ennyit nem tudok kifizetni csak kb a fele annyit havonta. Ilyenkor is bíróságra mehet az ügy, akkor is ha meg van a fizetési szándékom ?
2009. júl. 7. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
sajnos a magyar jogszabályok szerint igen bíróságra mehet sőt addig kamatozik is. A végső eset hogy a bírósági végzés után foglalhatnak vagy inkasszózás a számláidat, azaz a bejövő jövedelmeidet. Nyugdíjpénztárat és megtakarításhoz nem nyúlhatnak hozzá.
2009. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
azt javasolnám, hogy vedd fel velük a kapcsolatot, mond meg, hogy mi az ami neked belefér, de azt viszont be kell tartani.
2009. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Jogosan büntettek meg? Utaztál azon a járművön ahová a büntetés szól? Csak mert véletlenszerűen is küldenek ám ki büntetést.
2009. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben hivatalos, végrehajtó általi a behajtás, amiből Te HATÁRIDŐRE 1,- ft befizetést teljesitettél már, akkor úgy nevezett: fizetési hajlandóságot mutatsz, ezért nem kell külön a biróságra menni, hogy csökkentsék a havi törlesztést. Fizess annyit, amennyit birsz. Ha nem 18 hónap alatt, hanem 24 vagy 36 vagy akármennyi alatt is, de kifizeted, már nem számolnak fel külön késedelmi kamatot.
2009. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem került bíróságra az ügy, ezért voltam arra kíváncsi, hogy ha én a felajánlott 8360 Ft-os részletfizetés helyett nem tudok csak mondjuk havi 3000 Ft-ot fizetni, akkor a fizetési szándékom ellenére mehet-e vele bíróságra.
2009. júl. 9. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!