Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bíróságra viszem kevesebbet...

Ha bíróságra viszem kevesebbet ítélnek meg mint amit eddig kaptam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet állt elő,h a nagymama adja fel a gy.tartást,apuka nevébe....így ő azt hiszi h ő jogot formálhat az unokára!De nekem elegem van belőle!Nem akarom hetenete 3 napra odaadni a gyereket a nagymamának!Ha eddig küldött x összeget,és van rá bizonyíték ezek után is kell ennyit küldeni még ha banki tartozása is van az apukának,aki persze h minimál bérre van bejelentve?
2011. jan. 20. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A bíróság az apa keresetének max. 20 %-át fogja megítélni,többet nem. Minimálbér esetén kb. 16-20.000.- Ft.

De ha neked jó a nagymama pénze,akkor miért nem engeded,hogy tartsa az unokájával a kapcsolatot? Még a bíróság is ítélhet meg láthatást a részére.

Nem a pénzzel kellene törődnöd,hanem a gyereked igényeivelés érdekével. Szüksége van az apjára,és a nagymamájára is. Ha sokallod a 3 napot,akkor egyezzetek meg kevesebb időben. De csak akkor,ha a gyereked is ezt akarja.

2011. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kislány mden alkalommal amikor viszi el a nagymama sír,h nem akar menni,mikor szólok a mamának,h nem látja h nem akar menni,az a válasza,h "nálunk megszűnik mki csak mi létezünk"!Ma olyat is mondott mikor szóltam neki,h "én adom fel a pénzt,az apa nevébe én döntök a gyerekről helyette"meg h azért ő viszi el,mert az apa nem ér rá!A heti 3 napot nem sokkalom,eddig is ennyi volt...de a négyet már igen,mertakkor többet van a mamával mint velem!A következő mondtata meg sz volt,amikor felvette a kis tesót(2 gyerekem van az apától)ha nagy leszel viszlek téged is!"5km-re lakunk egymástól,mikor még egy helységbe laktunk hetente 3szor vitte el,most h ne kelljen neki annyit autózni,odaadom egybe 3 napra...vagyis neki teszek szívességet,mondhatnám azt is h mden nap haza,de nem vok szemét vele!Csak ő azt hiszi h "kegyes"-az ő szavai -velem,mert küld 40ezret havonta összesen!
2011. jan. 20. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
A havi 40.000.- nem kevés. Ettől kevesebbet szoktak kapni az anyukák. A mama pedig hiába hangoztatja,hogy mivel ő adja fel a pénzt,ő dönt az apa helyett! Joga van kapcsolatot tartani az unokáival,de az apát nem helyettesítheti! Sőt,ha nagyon szemétkedni akarnál,akkor bele is köthetsz abba,hogy ő fizet és nem az apa. A gyerektartás az apa kötelessége,nem a nagymamáé!
2011. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagyi tévedésben van,mert nem vagy köteles a gyereket hetente három napra oda adni.Ilyen törvény nincs.És a gyereknek sem jó,hogy hol itt lakik,hol ott.Az igaz,hogy joga van a nagymamának is,de azért túlzásokba nem kell esni.
2011. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!