Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hagyatéki tárgyalás után,...

A hagyatéki tárgyalás után, mennyi idővel utalják át a bankszámlán lévő pénzt?

Figyelt kérdés
Jul. 9.-én lesz a hagyatéki tárgyalása édesanyámnak. Az Axa banknál van folyószámlája, és azt szeretném megtudni, hogy a tárgyalás eltelte után mennyi idővel számoljak kb. még nekem átutalják a pénzt?
2012. jún. 18. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd ha bemész és elintézed. Az összes örökösnek jó ott lenni egyidőben, hogy gyorsabban menjen. A hagyatékiról készült végzést magatokkal kell vinni. Senki nem fogja helyetted elintézni. A közjegyzőnek ez nem dolga.
2012. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mindjárt gondoltam, hogy a galamb nem repül a számba... A kérdésem az lett volna, ami ezek szerint nem derült ki egyértelműen, hogy hány nap az ügyintézés elméletben és gyakorlatban....
2012. jún. 18. 20:49
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha kezedben van a hagyatéki végzés, és egyedüli örökös vagy, akkor rögtön bemehetsz a bankba, és rögtön intézik. Ha többen örököltetek, akkor minden örökösnek ott kell lennie. Az adminisztráció persze elhúzódik kis ideig, nem tart napokig a dolog. Legalábbis amikor az édesanyám tavaly örökölt a nagyapám után, akkor így volt.
2012. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aham.. csak az a baj, hogy, ahol lakom ott az Axának úgy tudom nincs pénzforgalma... és azt olvastam, hogy kb 90 nap még átutalják... remélem, hogy a gyakorlatban ez gyorsabban működik.... de köszi a választ.
2012. jún. 23. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!