Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az európai elfogatási parancsr...

Az európai elfogatási parancsról lenne több kérdésem. Nem a jogszabályra vagyok kíváncsi, hanem a gyakorlatra. Ismeri ezt valaki?

Figyelt kérdés
Minden esetben kibocsátják ezt, ha pl. egy pl. egy elítélt külföldre, másik EU-országban menekül, vagy csak egyes esetekben, egyedi alapon mérlegelve? Pénzbüntetés esetében is kiadnak elfogatási parancsot? Szabadságvesztésre változott pénzbüntetés esetében mi a helyzet? Amennyit az embert elkapják, s kéri, hogy ott tölthesse le, ahol elkapták, automatikusan engedélyezik ezt vagy mérlegelés után?
2009. júl. 5. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Meg van határozva, hogy milyen bűncselekmény esetén van helye,min. 1 évi szabadságvesztéssel büntetendő, vagy ha már elítélték akkor min. 4 havi szabadságvesztésre(meg még talán szabadságelvonó intézkedés de így most hirtelen nem ugrik be). Az eljárásban azonban lehetőség van arra is hogy a terhelt távollétében azt lefolytassák ha nem kerülne elő.

Ha jól tudom az pedig hogy másik országban töltsd le, az az adott ország jogától függ hogy lehetővé teszik-e, de általában ilyet csak akkor engedélyeznek ha állampolgárról van szó, vagy ott van a lakhelye, stb.

Sajna bővebben én se ismerem ezt a dolgot, de azért bár nem érdekel a jogszabály, mégis sokat használna ha azt elolvasnád-szerintem :)

2009. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!