Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan h egy szabálysér...

Létezik olyan h egy szabálysértés elevul?

Figyelt kérdés
Azt Olvastam a jogi fórumon h a szabálysértés ha fel éven keresztül nem történik semmi akkor onnantól kezdve nem megy tovább az ugy. És mivel nekem december elején volt egy szabálysértésem és meg csak most kell majd mennem tárgyalásra és ez bőven átlépte a féléves határt....
2012. jún. 12. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Létezik! A szabály sértés mértékétöl függöen alakul az elévülési idö! Én mikor megvolt a birói határozat leléptem németbe 2 és fél évre! Mikor visszajöttem jártam keltem sehol nem votl nyoma a dolonak mert elévült és iratárba került!
2012. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De az van a papíronm h a tárgyalás távollétemben megtartható.

Szóval ha most kimennék pár hónapra külföldre és majd valamikor visszajönnék akkor nem lenne baj ? Mert gondolom majd külkdenek egy csekket amit be kell fizetni ésha nem fizetem be akkor ? Akkor növekszik az összeg vagy nem ? Szóval nem értem. Mi történik ha nem fizetem be ?

2012. jún. 12. 09:06
 3/10 A kérdező kommentje:
egfy 400 ft os szabálysértésenek mennyi az elévülési ideje ?
2012. jún. 12. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor évül el, ha senki nem foglalkozik az üggyel ennyi ideig. Mivel az eljárás a te esetedben azonnal elindult (elkaptak, feljelentettek...), az már nem évülhet most így el.

Nem a tárgyalás megtartásának az időpontja számít.


Amiről az első beszél, az meg a végrehajthatóság elévülése, megint más dolog, ne keverjük a szezont a fazonnal. Ott is, ha csak egy fizetési felszólítás érkezik, vagy fizetési meghagyás, vagy bármit csinálnak, már megszakítja az elévülést, és az újra kezdődik.

Én nem lennék olyan nyugodt egy két és fél éves távollét után, de te tudod.


Kérdező, a te ügyes nemhogy nem évült el, de el sem indult az elévülési idő, úgyhogy erre ne építs, hiszen te már akkor lebuktál, és rögtön elindult az eljárás.

2012. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok csak közlöm emgvolt a birosági itélet! 75E huf volt meg vezetéstöl valo eltiltás 1év 2 honapra! nem fizettem be semmit se. kImentem németbe visszajöttem 2 és fél év után mentem rendöségre biroságra hogy kifizessem amivel tartozom erre mindenki sak nézet rám hülyén hogy mit akarok mire kiderült hogy az ügyem elévült és iratárba vagy hova került! Ezután már 1 forintot se kellet kifizetnem!
2012. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Első, ahogy akarod...

Csak nem gondolod, hogy érdekel annyira az ügyed, hogy elkezdjem magyarázni az elévülés szabályait?

Azt tudom, hogy volt ítéleted, elsőre is megértettem, azért mondtam, hogy nálad a végrehajthatóság elévüléséről van szó, ami nem ugyanaz, mint magának a cselekménynek az elévülése.

Ha nem vagy jogász, nem kell értened, de legalább ne vitatkozz.

2012. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Te jogász vagy ?
2012. jún. 12. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, de már írtam neked párszor, úgyhogy mást már nem tudok hozzátenni. Tegnap este is írtál nekem üzenetet, meg már korábban is rengetegszer. Meg kb. minden kérdésedre válaszoltam itt is.

Megúszni nem tudod, el kell menned a tárgyalásra, ott majd eldől minden, félned nem kell.

Többet nem tudok mondani.

2012. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm az összes választ :) akkor annyira nem kell félnem ugye ? És egy pénzbírság tényleg 3000-150000ft lehet ? Meg uszhatom a legkisebbel? :/
2012. jún. 12. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Hadd ne találgassak, nem vagyok bíró, és nem ismerem az eset összes körülményét.

Biztos lehetsz benne, hogy nem fogsz eladósodni egy életre, nyugodj már meg.

2012. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!