Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perújítási eljárásban ismét...

Perújítási eljárásban ismét kérni kell a személyes költségmentességi kérelmet?

Figyelt kérdés
Az alapeljárásban kaptam teljes költségmentességet, ez kiterjed a perújítási perekre is?
2012. jún. 4. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérlek mond meg, hogy mikor kell kérni a költségmentességet? A tárgyaláson? én még az első fokon vagyok, de biztos rámcsesznek egy vagyont. Volt elmeorvosi vizsgálat meg újlenyomat, meg hangminta meg hazugságvizsgálat, meg drogteszt. Gondolom arra mentek, hogy ezt mind fizetnem kell késöbb. rendőr ellen tettem feljelentést.
2012. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

" 86. § (2) A költségmentesség hatálya a kérelem előterjesztésétől kezdve a per egész tartamára, valamint a végrehajtási eljárásra is kiterjed."

--> ebből azt mondanám, hogy igen, mivel a perújítás az már egy külön eljárás. De nyilván, mikor beadod a papírokat, akkor hivatkozol a korábbi költségmentességedre, és arra, hogy a körülményeid azóta sem változtak.


Első! A költségmentességet az eljárás során kérheted, ki kell tölteni a nyomtatvány, és csatolni a kérelmet megalapozó okiratokat.

2012. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2

hol lehet szerezni ilyen nyomtatványt?

2012. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A kérdezőnek hogy bíróságon panasznapokon lehet igényelni költségmentességi nyomtatványokat.Polgári peres eljárásokhoz, ha a feltételek adottak.
2012. jún. 5. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
de nekem büntető perem van!
2012. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Büntetőperben nincs így költségmentesség.

Azt sem mondtad, hogy milyen státuszban vagy a perben.

Honnan kellett volna tudnunk, hogy milyen ügyed van? Még most sem tudunk róla semmit.


Ha terhelt vagy, akkor, ha felmentenek, az állam viseli az indokolt költségeidet, ha meg elítélnek, akkor a bíróság dönt, általában te viseled. (De lehet, hogy csak részben.)


Ha bármi más státuszban vagy (leginkább sértett), akkor meg az Áldozatsegítő Szolgálatnál lehet kérni a jogi segítséget, de csak bizonyos feltételek fennállása esetén.

2012. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsika . De nekem polgári peres eljárásban kértem a perújítási perhez a költségmentességet. Akinek büntető eljárása van az nem én vagyok.
2012. jún. 6. 11:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom!!

Nem is neked szólt, hanem a büntetőeljárásosnak. :)


Rád vonatkozik, amit írtam feljebb.

2012. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

elöttemnek!


Nekem olyan van, hogy hatóság félrevezetésének kisérlete, de tagadásban vagyok. Az ügyész nem kért pénzt, ezt bele is vette az iratokba. A bírőnőm bepöccent és nyomozati cselkekményekkel szivat. Amiket felsoroltam, most mindegy is miért. Gondolom rám akarja HÁTÉKÁ-zni a költségeket, mert értelme nincsen a dolognak.


3 éve bejelentettem, hogy lopják a benzint a rendőrautóból és nem hitték el. Azóta szuttyognak.


Ha nem lehet kérné, hát nem, akkor legalább nem csúsztam le róla, ez is valami.

2012. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Feljebb leírtam, hogy büntetőügyekben hogyan alakul a költségek viselése.
2012. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!