Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tételezzük fel azt a szituáció...

Tételezzük fel azt a szituációt, hogy 3 cigány megtámad engem este, én egyedül lennék, vagy a barátnőmmel, és megölném őket mondjuk egy kés vagy egy vipera segítségével, majd kihívnám a rendőrséget és önvédelemre hivatkoznék, emiatt lecsuknának?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy bevezettek egy törvényt, ami megengedi azt, hogy ha csapatban támadnak rám, akkor megölhessem a támadóim. Erősítsétek meg légyszíves, hogy ez igaz-e vagy sem.

2012. máj. 24. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

késsel van esélyed, de vipera esetén megütnéd a bokádat. az tiltott.


viszont. egyet megölsz, oké. a másik kettőt megsebesíted akik megijednek és el akarnak rohanni. Akkor a törvény szerint neked hagyni kell őket futni, hagyni kell, őket futni, hogy majd utólag megbosszulják. Ha utánuk futsz és bántod őket, akkor már te buksz...

2012. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Az új Btk. tervezetében van olyan, hogy a csoportos támadás minden egyéb körülmény mérlegelése nélkül életellenes támadásnak minősül, ezért jogos védelem esetén nem kell mérlegelni az arányosságot.

Ugyanezt tervezik az éjszakai betörőkre, a fegyverrel támadókra, stb.

Terv, jelenleg csak hirtelen felindulás esetén van lehetőség az arányos védekezés túllépésére. (Biztos mindjárt jön valaki, és elmodja, hogy de az Alkotmányban ez meg az van, blabla. Az Alkotmány nem közvetlenül alkalmazott törvény. Ebben a konkrét kérdésben irreleváns. Még az is simán lehet, hogy az új Btk.-t az új Alkotmány szerint is elmeszelik.)

2012. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"késsel van esélyed, de vipera esetén megütnéd a bokádat. az tiltott. "


Adott pengehosszúság esetén a kés is.

De azért az sem mindegy, hogy jogtalan fegyverbirtoklásért, vagy emberölésért ítélnek el valakit.

2012. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jogtalan fegyverbirtoklásért le sem csukhatnak nem ? és ha dobozban tartom magamnál, akkor mondhatom azt hogy szállítási célból volt nálam, de muszáj volt használnom..ilyenkor nem kaphatnék börtönt nem ? vagy mégis ? amúgy köszönöm a tartalmas válaszokat mindenkinek, végre nem olyan emberek írtak akik csak okoskodni tudtak valami hiba miatt az elméletemben, vagy a helyesírásomban..
2012. máj. 24. 18:53
 5/11 A kérdező kommentje:
ja és ebből tudnának valami faji kérdéssel kapcsolatos dolgot kovácsolni, ami ellenem szólna..?
2012. máj. 24. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"ja és ebből tudnának valami faji kérdéssel kapcsolatos dolgot kovácsolni, ami ellenem szólna..?"


Biztos. De eddig csak egy esetről tudok, amikor rasszista motiváció miatt szigorúbban ítéltek el valakit. Egy cigányt, aki magyart vert.

2012. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok bíró, de kizárt dolog, hogy megúszod felmentéssel.
2012. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mit szólna a hatóság, de ha nincs tanu, én nem adnám fel magam. Valószínűleg eleve több elkövetőt keresnének. A lelkiismeretemmel viszont nekem kéne elszámolni. Egyébként nehezen tudok elképzelni olyan szituációt, hogy agyonverjek vagy agyonszúrjak 1 vagy 2 megmaradt támadót.
2012. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amíg ők támadnak, addig simán megölheted őket, jelen esetben amíg támadnak, addig ott szúrod át a nyakát, ahol akarod!


De amin menekülnek, azután nem ölheted őket meg!

Mondjuk ha velem történne hasonló, akkor utánafutnék, és mondjuk addig ütném, amíg már nem tud védekezni, de halálra NEM verném! Így nem öltem meg senkit úgy, hogy az törvénybe ütközik, és még a támadót is elfogják :)

2012. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de ha nem lenne szemtanú, akkor is meg tudnának találni könnyen, nem ?
2012. máj. 24. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!