Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat,...

Milyen büntetésre számíthat, aki ingyenesen hozzáférhető adatokat tölt le az internetről és azokat huzamosabb ideig merevlemezen tárolja?

Figyelt kérdés
Nyomravezető-e az IP cím? Egyáltalán foglalkoznak a hatóságok ezzel?
2009. jún. 29. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan esetről Magyarországon, hogy az internetről letöltött tartalmak tárolásáért bárkit is megbüntettek volna.
2009. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az adatok letöltése nem illegális bármilyen oldalról szedted le. Maximum az oldalt büntetik ahonan szedted ha jogvédelem alatt álló dolgot tett hozzáférhetővé.
2009. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
még nem hallottam hogy valakit megfogtak volna.Szerintem a hatóságnak van sokkal jobb dolga mint hogy ilyenekkel foglalkozzon.De állítólag /nem tudom hogy igaz-e/ az mp3 filmek dokumentumok játékok amúgy is legálisan tölthetők le Magyarországon hiába jogvédett csak egyedül a fizetős programokat nem lehetne letölteni/nem tudom miért/ de ezzel se foglalkozik senki.Egyedül a pedofil tartalmakért büntetnek meg de azért nagyon !!!!
2009. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit bűntetnek, az a szolgáltatód, mivel lehetővé tette neked ezeket a dolgokat letölteni! Ugyanez érvényes filmekre, mp3-ra, egyéb dolgokra.
2009. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Letölteni bármit lehet,kivéve a fizetős progikat.Felfelé elvile semmilyen jogvédett cuccot.De a kutyát nem érdekli gyakorlatilag,hogy mit csinálsz a 10 megabites neteddel.Egy csepp vagy a tengerben.Örülnek,ha néha a legnagyobb vadak közül elkapnak egyet.
2009. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ingyenesen hozzáférhető adatokat"


Hát attól függ, mi ez az adat.


Ha film vagy zene, akkor ez magáncélú felhasználás és legális. Ha könyv, akkor lehet illegális. Ha jogvédett program, akkor illegális. Ha szolgálati vagy államtitok, akkor az nyilván megint más történet.


A hatóságok ezekkel az ügyekkel szúrópróbaszerűen foglalkoznak, pl. egy-egy nagyobb illegális terjesztő lebukásakor büntetik a terjesztőt és ügyfeleit. Az IP cím nyomra vezet.

2009. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!