Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogilag minek számít?

Ez jogilag minek számít?

Figyelt kérdés
Mielőtt jönnének a kérdések, nem történt meg, csak kíváncsi vagyok. Szóval mondjuk van egy kocsim, aminek golyóálló ablakai vannak, és hogy kipróbáljuk a haverom beül, én meg rálövök, és mégse golyóálló és a haver meghal akkor ez mi? Gyilkosság vagy gondatlanságból elkövetett emberölés?
2012. máj. 18. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a büntetőper során tudod azt valamilyen hitelt érdemlő okirattal igazolni, hogy az ablak golyóálló, akkor még talán a gondatlanságot sem tudják rádbizonyítani, és a tanúsító vagy a gyártó cég lesz felelősségre vonva.

Ha mindezt nem tudod bizonyítani, akkor a legsúlyosabb...

2012. máj. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondatlan emberölés.

A magyar jogrendben a "gyilkosság" szó nem létezik, csak szándékos emberölés, ez pedig egyértelműen nem az, amennyiben te tényleg azt hitted, hogy golyóálló az ablak.

Viszont (tudatosan) gondatlan, ugyanis az azt jelenti, hogy előre látod magatartásod lehetséges következményeit, viszont könnyelműen bízol annak elmaradásában (ez mindenképp megáll),

2012. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző!


ilyen sincs am agyar és egyik másik nemzeti jogban sem, hogy "hisz valamit"


mit tud igazolni bizonyítékkal, az a kérdés

2012. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző: A hülyeségeket hagyd otthon:

"Gondatlanság: olyan magatartás, melynek lehetséges következményeit tanúsítója előre látja, de könnyelműen bízik azok elmaradásában, vagy a következményeket azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja."


A könnyelműen bízik azok elmaradásában, gyakorlatilag ugyanaz, mint ha azt írnánk hogy HISZI.

2012. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3. Válaszoló!

Megkérdezhetem, hogy hol szerezted a jogi diplomádat?

2012. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira érdekel...


ELTE Ájk, majd Harvard Phd


...de mit számít ez?, a józan gondolkodáshoz nem kell diploma. vagy neked csak az segített észhez térni?

2012. máj. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is az ELTE-ÁJK-n szereztem, ott ugyan nem tanítottak olyan butaságot, amit te írtál!

Ha esetleg a Harvardon máshogy tanítják, akkor annak az lehet az oka, hogy más jogrendszerről van szó. Ezen érdemes lenne elgondolkodni.

Csak jelzésnek: büntetőjogban a tévedésnek, könnyelmű bízásnak... igenis komoly szerepe van, ezeket mind hívhatjuk köznyelvben úgy, hogy "azt hiszi". Második évfolyamos büntetőjog tankönyv, általános rész.

2012. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!