Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga az iskolában a...

Van joga az iskolában a takarítónőnek/titkárnőnek átnézni a táskámat és a zsebeimet zenelejátszó és telefon után kutatva?

Figyelt kérdés
Az iskolában be kell adni a telefonokat, mert 2 éve 2 idióta feltett egy videót youtube-ra, amin egy másik fiú táncol. Egyik nap meglátták nálam a fülhallgatómat, és átnézték a táskámat meg minden rejtett zsebét, és még a zsebeimbe is belenyúlt. Mondhatom nekik hogy nincs joguk hozzá?

2012. máj. 16. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Utolsó!: megtagadhatod az átvizsgálást, de azért remélem a rendőr jogszerű intézkedését nem ugye? Csak nehogy az legyen, hogy mégsem ismered eléggé a jogaidat. Azt tudnod kell, hogy attól, hogy nem engeded átvizsgálni a táskádat még gyanú esetén ott is tarthatnak a helyszínen. Ha él lettem volna ott az a bizonyos takarító akár cigi, akár lopás gyanúja esetén át néztem volna azt a táskát, vagy ha ellenálltál volna, addig tartottalak volna ott a helyszínen, amíg a rendőr ki nem érkezett volna.
2018. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A dátumot nem nézted nagyokos? Hat éve írtam ezt a választ azóta már 26 éves felnőtt nő vagyok aki éli a saját életét. Mellesleg azt is húsz évesen írtam szóval a sztori van vagy 11 vagy 12 éves. Nyolcadikban kezdtünk cigizni ikertesómmal egy tanár meg látott minket egyszer az utcán és utána vadászott ránk hogy beírhasson az ellenőrzőnkbe.

Csak nekem már ellenőrzőm sincs jópár éve. Leérettségiztem és most anyával az ikertesómmal meg a húgommal visszük tovább és fejlesztjük anya vállalkozását. Most bővítettük ki a régi szalont ami így már nem csak műköröm-manikűr hanem teljes szépségszalon lett mellénk fodrász meg kozmetikus is. Itt a húgom a főnök mert én inkább csak körmözgetni szeretek (VB helyezéseim is vannak már) meg közben nyitottunk egy kisebb szalont az csak körmös ott az ikertesóm a főnök anya meg az egésznek plusz oktató meg zsűrizni is szokott.

Ja és ma már senki nem akar átkutatni ha megyek ki cigizni. Elment a vendég én meg kimegyek és rágyújtok :)

2018. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!