Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést vártok a...

Milyen büntetést vártok a Horthy-szobor meggyalázása miatt?

Figyelt kérdés
A Btk. szerint akár 3 évet is kaphat, mivel Dániel Péter visszaeső, lehet, hogy tényleg leültetik?

2012. máj. 16. 15:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Pénzbüntetést és a kamarából való kizárását .


Se többet se kevesebbet mintha mondjunk a Károlyi szoborral tette volna meg.

2012. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
13%
Tényleg, annak a gusztustalan kipás performance-nak volt végül bármi következménye? Gondolom, aki most visít a festék miatt, az azt is elítéli.
2012. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bumbi02 ***** válasza:
49%

ha kap egy kemény ügyészt akkor terror cselekedetnek is lehet tekinteni az ügyét és akkor nagyon megütheti a bokáját


Azért ez így erős.. Terror cselekedet lenne leönteni egy szobrot festékkel?



Amúgy meg, Horthy mindkét oldalról túl van misztifikálva. Nem is volt tömeggyilkos, de nem is Hősök terére való. Egyszerű államfő, aki azon ügyködött hogy a hatalmát biztosítsa, erősítse, a gazdasági intézkedések inkább Bethlen nevéhez köthetőek, Horthy inkább az ország arculatát adta talán meg, többek közt a német orientációt, amivel én nem értek egyet máig, és egyik legnagyobb hibának tartom. És azt is,hogy mikor kellett, akkor személyes érdekeit , az ország érdeke elé helyezte. Ami apaként megérthető, államfőként, politikailag abszolút nem. Egy ember élete, vagy egy ország sorsa...


Nem tartom tömeggyilkos nácinak, de "hősnek" sem, akire fel kéne tekintenünk. Egyelőre túl közeli az "emléke" és túl megosztott a társadalom e tekintetben, hogy szobrot állítsunk neki.

2012. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
Horthynak és Magyarországnak sem volt választása. Csak is a németek biztosíthatták Trianon revízióját.
2012. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Egyelőre túl közeli az "emléke" és túl megosztott a társadalom e tekintetben, hogy szobrot állítsunk neki."


Van némi igazság abban amit mondasz, én még hozzátenném, hogy amíg a komcsi rendelésre készült történelemkönyvek alapján alkot véleményt valaki (akár Horthyról),addig nincs értelme vitatkozni ezen.


Hogy ki mit tart túlmisztifikáltnak, az más kérdés. Van, aki Széchenyi pozitívumait is vitatja ( nem is kicsit), az ő szobrát illetően viszont aligha van valaki aki vitatná hogy ott a helye, ahol van, illetve festékkel öntené le.

2012. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bumbi nézd meg a linket amit adtam abban le van írva h miért.

Bár én nem vagyok jogász de szerintem megállhat az a vád is.

2012. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bumbi02 ***** válasza:
61%

Horthynak és Magyarországnak sem volt választása. Csak is a németek biztosíthatták Trianon revízióját.



Csak milyen áron... A német orientáció a mezgazd exportunkat nagyjából elnyelte (a német-magyar pótegyezmény folyamatos alakításával), és nem a legelőnyösebb módon kerültünk bele egy politikai függésbe, majd a háborún ennek köszönhetően megint rossz oldalra kerültünk. Ha én a mérleg nyelvét nézem, inkább kis Magyarország háborúban jó oldalon, mint nagyobb Magyarország háború rossz oldalán, ezzel magára húzva a szovjet "uralmat"...


Ha ez a tett terrorizmussal gyanúsítható, akkor én azt mondom hogy a 2006os események során 150 embert terrozmius vádjával fel kell jelenteni, illetve a Jobbikos zászló égetés is legalább terrorizmus (rosszabb elégetni egy jelképet, mint lelocsolni vödör festékkel nem?)



Azért mondom: remélhetőleg nem lesz belőle példastatuálás, és csak komoly pénzbírságra büntetik, nem lesz ennél több. Esetleg felkérik hogy kamarából lépjen ki, ami szerintem már jogos lenne.

2012. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!