Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Cigitörvény" Szerintetek...

Beco26 kérdése:

"Cigitörvény" Szerintetek miért nem kérdezték meg a vendéglátósokat, hogy ők döntsék el, hogy dohányzó, vagy nem dohányzó a vendéglátó egység?

Figyelt kérdés

A sok "diszkriminált nemdohányzó", aki soha nem jár kávézni, kilobbizta, hogy ne lehessen dohányozni a presszóban, diszkóban, stb. helyeken. Szerintem a vendéglátós, ha már vállalkozik, majd Ő eldönti, hogy az Ő presszója dohányzó, vagy füstmentes...


Mellékesen a napokban jót mosolyogtam: kb. 1000 férőhelyes diszkó. A kijárattól több mint 5 méterre kb 700!!! azaz hétszáz ember kint áll az utcán, és dohányzik. Az utcán nem lehet gyalogosan közlekedni, a felettük lakók hangosan háborognak, hogy nagy a zaj, és hogy milyen nagy a füst. Az alattuk állók, és én is csak mosolyogtam rajtuk... Magamban: semmi baj, szavazzatok Viktorra ismét!



2012. máj. 11. 23:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

7/11


"Eddig a nem dohányzók voltak leszarva,most fordult a helyzet...hol itt a probléma?


Ez nem teljesen így volt,mert a vendéglátó egységeket kötelezték az elszívó berendezések felszerelésére.Sok helyen százezres tételekben szereltettek fel elég komoly gépeket,amiket a tulajdonosok zsebből fizettek.Ezt az ÁNTSZ rendszeresen ellenőrizte is.

Sok helyen a nem dohányzó,és a dohányzó helyiségek el voltak különítve egymástól még így is.

Aztán számtalan helyen egyáltalán NEM lehetett rágyújtani,még a törvény behozatala elött sem.

Tehát ez nem igaz,hogy a nem dohányzók voltak leszarva...De most itt konkrétan a kocsmákról,sörözőkről,kávézókról van szó,ahol a vendégkör java része dohányos.Egy étteremben még aláírom,de egy szórakozóhelyen......nevetséges.Most mennyivel jobb,hogy a belvárosban esténként húsz-ötven fős társaságok állnak a "kocsmák"elött akadályozva a forgalmat,eldobálva a csikkeket,hangoskodva a Társasházak ablakai alatt??

2012. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

nagyon helyes, végre egy értelmes törvény,


nameg akkor képzeld el azt, hogy az a 700 ember ha egy zárt térben dohányozna, akkor mi lenne? arról nem is beszélve

és neked most nem teljesen mindegy, hogy pár ember most hőbörgést hallgat, amikor az egész országban mostmár nem kell szívnia azt a szart pár hülye miatt?

2012. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Most kezdeményezzük a benzines, és diesel gépjárművek kitiltását is legfőképpen a városokból.Van akit a dohányfüst zavar,engem speciel a kipufogógáz szaga irritál.Két évig nem jöttek rá az orvosok,hogy mitől fulladok.Kezeltek jobbról balról,leszoktam a cigiről stb.Kiderült,hogy a benzingőz okozza a tüneteket.Az orvosom szerint a tüdőre sokkal károsabb mint a dohányfüst.Tehát akkor hiába szoktam le,mérgeznek tovább?Csak az engedett..
2012. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

szívd csak nyugodtan tovább a szarodat a kipufogógáz mellé, ha így is úgy is mérgezve vagy akkor nem tök mindegy?

most ezt akarod komolyan bemesélni??? meséld még hozzá azt is, hogy a cigi a kipufogógázra nem tesz rá 5 lapáttal


"csak az engedett"??

meg az egyik helyről való eljutás kicsivel fontosabb szerintem, mint hogy fújkáld a füstöt, nem?

2012. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én a kompromisszumok híve vagyok; szerintem légfüggönnyel nagyon szépen el lehet választani a dohányos és a tiszta szekciót. Nálunk a kollégium büféjében működött, egy kocsmában/szórakozóhelyen is megoldható lenne; csak nagy légátvitelű rendszerre lenne szükség.


Egyébként engem nagyon nem érdekel a dolog, mert nem cigarettázok.

2012. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14/15-ös 42%-os


Nem tudsz olvasni?LESZOKTAM...vágenzi?Az allergiám a benzingőztől lett,vagy így sem érted?

2012. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!