Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Cigitörvény" Szerintetek...

Beco26 kérdése:

"Cigitörvény" Szerintetek miért nem kérdezték meg a vendéglátósokat, hogy ők döntsék el, hogy dohányzó, vagy nem dohányzó a vendéglátó egység?

Figyelt kérdés

A sok "diszkriminált nemdohányzó", aki soha nem jár kávézni, kilobbizta, hogy ne lehessen dohányozni a presszóban, diszkóban, stb. helyeken. Szerintem a vendéglátós, ha már vállalkozik, majd Ő eldönti, hogy az Ő presszója dohányzó, vagy füstmentes...


Mellékesen a napokban jót mosolyogtam: kb. 1000 férőhelyes diszkó. A kijárattól több mint 5 méterre kb 700!!! azaz hétszáz ember kint áll az utcán, és dohányzik. Az utcán nem lehet gyalogosan közlekedni, a felettük lakók hangosan háborognak, hogy nagy a zaj, és hogy milyen nagy a füst. Az alattuk állók, és én is csak mosolyogtam rajtuk... Magamban: semmi baj, szavazzatok Viktorra ismét!



2012. máj. 11. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem azért, mert Magyarországon sajnos még nem olyan a helyzet, hogy a vendéglátós dolgozó (mert vannak ám jó páran, ha összeadod őket!!) megengedhesse magának, hogy felmondjon, ha nem tetszik neki a cigifüst... Neki is biztosítani kell a füstmentes munkahelyet.


Az egy dolog, hogy én nem mentem korábban sem füstös helyre, de a nem dohányzó fiatalok nem ez alapján választanak, hanem zene, hangulat, haverok hova mennek - alapján. Én egyetértek azzal, hogy őket védeni kell. Mindenki játsszon a saját egészségével, ha akar. Másokéval viszont ne.

2012. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Igazából a legtöbb vendéglátóipari egységben nem gondolkodtak megfelelő levegő kezelésről.Hogyha megoldották volna a füst elszívást akkor nem lenne ekkora gond.
2012. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Ez az egész törvény nagyon de nagyon hülyén lett kivitelezve.Én ugyanezt mondtam:Ha nekem van egy vendéglátó egységem,(már elnézést) hagy én döntsem el,hogy a dohányzó,vagy a nem dohányzó vendégeket részesítem előnyben.Főleg ez a kimondott kávézókra vonatkozna,ahol kávézó vendégek 80 %-a szeretne rágyújtani a kávéjához.
2012. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Én sokat járok a kulturált szórakozóhelytől a késdobáló kocsmáig mindenhova, nemdohányzó létemre. Azóta nem megyek haza olyan büdösen, hogy nem csak a ruháim, hanem a bőröm is cigiszagú, a torkomat sem kaparja a füst és a szemem sem buzerálja, mert kontaktlencsém van.


Ez persze senkit sem érdekel rajtam kívül, úgyhogy én is pont leszarom, hogy mi a szart problémáznak a cigisek.


Mondjuk kompromisszumosabb lett volna egy cigiadó inkább, hogy egy masszív %-ot be kell fizetnie annak a szórakozóhelynek, amelyik úgy dönt, hogy lehet benn dohányozni.


De mint mondtam, rohadtul nem tud érdekelni.

2012. máj. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem kérdezték meg őket?Mert leszarják!Csak az számít nekik hogy rengeteg pénzt leakasszanak a büntetések miatt.Hihetetlen hogy milyen szintre süllyedt ez az ország,nem vagyok dohányos de ez engem is felháborít de az mégjobban hogy a nép ezt hagyja!
2012. máj. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ha ki lenne írva, hogy ez a hely dohányzó, ez meg füstmentes, akkor mindenki el tudná dönteni, hogy bemegy, vagy továbbmegy.


Az alkalmazottak tekintetében: aki vendéglátósnak tanul, vagy ilyen helyre meg dolgozni, annak tisztában kell vele lennie, hogy ott füst is lehet. (láttál már olyan sebészt, aki rosszul lesz a vértől??? )


Én már nem vagyok vendéglátós, de fanatikus kávézó vagyok. Szeretem az ízét, az illatát. Cigi nélkül el sem tudom képzelni. Minden napom a kávézóban kezdődik kb. 15 éve, és ott is fejezem be. Mivel csak a vendéglátó helyen kívül tudom fogyasztani, ennek az élvezetnek csak jó időben tudok hódolni.


Ez újabb kérdést vet fel: akkor most engem diszkrimináltak a nemdohányzók védelmében???

2012. máj. 12. 02:00
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

"Ez újabb kérdést vet fel: akkor most engem diszkrimináltak a nemdohányzók védelmében???"


Eddig a nem dohányzók voltak leszarva, most fordult a helyzet...hol itt a probléma?

2012. máj. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

"Igazából a legtöbb vendéglátóipari egységben nem gondolkodtak megfelelő levegő kezelésről.Hogyha megoldották volna a füst elszívást akkor nem lenne ekkora gond."


Ez ígysem úgysem gond, egyszerűen csak ki kellett volna alakítani dohányzó és nemdohányzó presszókat, diszkókat és a vendéglátósok is eszerint választhattak volna munkahelyet.

2012. máj. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom az ominózus diszkóban tettél 1 pontos népszámlálást kint és bent hogy ennyire tudod mennyien voltak kint és bent!(700 azaz hétszáz ember)Egyébként meg szívjad csak te a füstöt, mást ne kényszeríts rá a te szenvedélyedre,gondolom neked sem tettszene ez fordított esetben.A másik dolog meg hogy szánt szándékkal okozol magadnak egészség károsodást. Én nem a dohány adóját emeltem volna meg hanem a dohányzó embereknek az orvosi ellátás díját.
2012. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

nem kötelező bagózni..


amúgy azért, mert a hely profitot termel. Neki az az érdeke, hogy profit legyen, sőt cigit is vegyenek. Sose fogja azt mondani hogy jó, tiltsuk ki a vendégeket...

2012. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!