Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi esetben élhetek e a...

Az alábbi esetben élhetek e a bírósági eljárásban kevesebb összegű tartozás követelésével, mint amit a fizetési meghagyásban igényeltem?

Figyelt kérdés
pénztartozás miatt az kötelezett ellen fizetési meghagyást terjesztettem elő 650.000 Ft összegre + kamataira, ami ellen a kötelezett ellentmondással élt hogy ö nem tartozik nekem. 15 napos határidőben kell a bíróságra becsatolnom a kereseti kérelmet. Sajnos tüzetesebben átnéztem az iratokat tartozik nekem az adós de a fenti összegtől jelentősen kevesebb összeggel.Azt kérdezem ez esetben is élhetek a kereseti kérelem becsatolásával hogy kevesebb összeggel tartozik nekem a kötelezett vagyis az adós? Hogyan kell ez ügyben megfogalmazni a beadványt hogy észrevettem a hibámat s kevesebb összegű a követelésem?
2012. máj. 6. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

nem kell érdemben magyarázkodni (miért más az összeg)

írd be a valós összeget

lehet ez kevesebb is, több is

2012. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kereset módosítását most, vagy közvetlenül a tárgyalás elején kérhetsz.

Ha nagyobb összeget kérsz, akkor a bíróság természetesen csak a bizonyítható tartozásról határoz. A végén pedig neked is állni kell a perköltséget a pernyertesség arányában.

2012. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Követelés leszállításának nevezik, mikor az összeg egy részének az erejéig elállsz a keresettől. Megteheted, igen.

Az illetékre figyelj.

2012. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!