Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljunk, ha nem adják...

Mit csináljunk, ha nem adják ki nekünk a kamerafelvételeket?

Figyelt kérdés
Tudtommal 15 napig kötelesek tárolni a társasházi kamerarendszerek biztonsági felvételeit. Na most, mamámat április 27.-én kirabolták, április 28.-án jeleztünk a közös képviselőnek, hogy szükségünk lenne a felvételekre. Május 2.-ára ígérték, nem kaptuk meg. Aztán mára ígérték, ma meg azt találta ki a srác, hogy csak 4 napig tárolták, most már nem tud mit csinálni. Most mitévők legyünk?
2012. máj. 3. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt nem a rendőrségnek kellett volna intéznie?
2012. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem is kötelesek kiadni, csak hatóságnak.

Abból esetleg lehet gond, hogy tudtak róla, hogy a felvétel bűncselekményt rögzített, és mégis törölték.

2012. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Rendőrségre tettél bejelentést? A rendőr feljegyzésbe vette az eltulajdonított tárgyakat? Intézkedett a kamerafelvételek tárolására?


Te nem nyomozhatsz, így neked nem is kötelesek kiadni. Ha tettél feljelentést, akkor a rendőrnek pedig köteles kiadnia. 1 hét után viszont nem lenne pofám kihívni a rendőrt...

Nem igazán értem, hogy mit vársz itt gyakorikérdésen!?

Hogy mitévő legyél? Majd jövőre jelentsd be a rendőrségen!

2012. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha leírtam volna az összes részletet, senki nem olvasta volna el a kérdést a hosszúsága miatt.
2012. máj. 3. 23:51
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Igen az vagyok. Ebben a szakmában dolgozom, így tudom, hogy mikor van értelme elkezdeni a nyomozást. Azonnal.

Sok sikert. A kérdésedre nem tudok válaszolni. mivel nem is lehet semmit rá válaszolni.

2012. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!