Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ilyen rágalmazásnak mi...

Egy ilyen rágalmazásnak mi lehet a következménye? Az illető még kis korú.

Figyelt kérdés
Én 20 vagyok, az illető pedig 15 éves. Néhányan összejöttünk és beszélgettünk. Egy lány (aki szintén velünk volt) a facebook kiemelt bejegyzések között az öccséről volt egy kép, miközben alszik és egy vicces kommentárt fűzött hozzá a lány. Ez a beszélgetés során eszembe jutott és mondtam, hogy a kommentje jópofa volt. Erre a fent említett 15 éves kiskorú azt mondta, hogy pedofil vagyok. Először azt hittem viccel, de nem nevetett senki. Ha feljelentem rágalmazásért, mit kaphat? Pénzbüntetést? Vagy kiskorúak börtöne?
2012. ápr. 21. 16:05
 1/7 A kérdező kommentje:
az még lemaradt, hogy amikor megrágalmazott, akkor ezt a többiek is hallották.
2012. ápr. 21. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
kis korúak börtöne, egyértelműen.
2012. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halál reá.

Amúgy hülye vagy.

2012. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit, és egy fórum sem foglalkozik ilyen hülyeséggel.
2012. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna húzni a kiskorú fülét,és ezzel a lendülettel jó seggbe is rúgni.Ennyi.
2012. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a csitri finoman szólva is hülye.
2012. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Először azt hittem viccel, de nem nevetett senki."


Mivel pocsék vicc volt. Az elmondottak alapján nem is értem, hogyan jutott eszébe. Annyira se füle se farka a sztorinak, hogy az eset jogi megítélése gyakorlatilag képtelenség.


Ez inkább becsületsértés lesz, amihez viszont nagy nyilvánosság kéne. Szóval gyakorlatilag semmit nem kapna.

2012. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!