Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bármiféle jogi következm...

Nikibubi kérdése:

Lehet bármiféle jogi következménye? (albérlet)

Figyelt kérdés

Májusban aláírtam egy lakásbérleti szerződést 1 éves határozott időtartamra.Időközben összejött nálunk a baba,és túl kicsi az albérlet a baba számára.Szeretnénk minél előbb elköltözni.A szerződés jövő év májusában járna le.A kérdésem az lenne,hogy ha nem használjuk ki az egy éves időtartamot,akkor a főbérlő feljelenthet engem mondjuk szerződés-szegésért?Vagy lehet bármiféle követelése?

Kaució gyanánt 60 ezer Ft-ot kért(2 havi),ebből csak 30 ezer Ft lett kifizetve.Lehetséges,hogy csak ezt a 30 ezer Ft-ot nyeli be,és nem tehet semmit jogilag?

Kérlek segítsetek!!

Válaszaitokat előre is köszönöm!! :)


2011. nov. 22. 16:28
 1/9 asmosys ***** válasza:

Lehet követelése.

Egész pontosan a bérleti díj májusig. Ami jelen esetben 6 havi lakbér. Illetve, a rezsi, mert nyilván azt is tartalmazza a szerződés. Ez gyakorlatilag akkor is megilletné, ha elköltözöl. A számlák üres lakás esetén persze kevesebb, de az alapdíjak, közös költség állandó. Ezek megfizetését vállaltad a fenti határidőig. /mínusz a kaució/

Nyilván ha valaki átvállalja, pl egy új bérlő, az megfelelő megoldás a tulaj számára, de amíg nincs más, ezek a vállalt kötelezettségeid.

Ha nem, úgy feljelenthet és az elmondottak alapján neki lesz igaza.

2011. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
Határozott idejű bérleti szerződést csak bizonyos esetekben mondhat fel a bérlő (ha a főbérlő a szerződésben foglaltakat megszegi stb), de a Te esetedben maximum közös megegyezéssel mondhatjátok fel.. Egyoldalúan sajnos nincs rá mód, de érdemes közös nevezőre jutni (próbáljatok magatok helyére keresni albérlőt, mert így a főbérlő könnyebben bele menne hisz nem lenne pénz kiesés...)
2011. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dizus ***** válasza:
Az első jó sok költséget felsorolt,de még kiegészítem azzal,hogy kérheti májusig a lakás biztosítási díját is.Persze erről sok tulaj nem tud,úgyhogy te se mondd neki.
2011. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen ember a bérbeadó.

Szentírásnak veszi-e szerződést.

Ha megsajnál titeket, akkor csak a 30e Ft, már megfizetett óvadékot veszítitek el.

Megszüntetési módok: szerződés felmondás vagy közös megegyezéssel történő megszüntetés

Közös megegyezéssel történő jogviszony megszüntetésbe csak akkor fog bele menni bérbeadó, hogy nagyon jó fej.

Felmondás esetén a szerződés megszűnése napjáig terjedő időszakra vonatkozó bérleti díjat meg kell fizetni bérbeadó részére. (minusz 30e Ft, már megfizetett óvadék)

2011. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

19:30-as vagyok

még annyit,

hogy a "feljelent" szó ide nem illik,

ugyanis nem jelenthet fel

nincs hova


e helyett, amit tehet


kibocsáttat egy fizetési meghagyást ellened

ami annyit jelent, hogy vonatkozó összeget azonnal meg kell fizetned

ha tiltakozol ellene (ellentmondással élsz)

akkor polgári per lesz ügyből

(drága, költséges, macerás, nem biztos, hogy belemenne)

2011. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Májusban még nem tudtátok, hogy babátok lesz, ergp legkorábban február-márciusban szülhetsz. Utána marad egy-két hónap, annyit szerintem minden további nélkül el tudtok tölteni akár egy szobában, tekintve hogy a baba csak enni meg aludni fog.

Persze ha hamarabb akartok költözni, akkor kérdezzétek meg, mit lehet tenni. Én azt javasolnám, hogy mondjátok el, mi a helyzet és ajánljátok fel, hogy kerestek a helyetekre valakit. Van még pár hónapotok, azalatt biztosan lesz új albérlő, a főbérlőnek nem lesz bevételkiesése, visszakapjátok a kauciót, költözhettek máshova, és mindenki boldog.

2011. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bumbi02 ***** válasza:

Közös megegyezéssel történő jogviszony megszüntetésbe csak akkor fog bele menni bérbeadó, hogy nagyon jó fej.

Felmondás esetén a szerződés megszűnése napjáig terjedő időszakra vonatkozó bérleti díjat meg kell fizetni bérbeadó részére. (minusz 30e Ft, már megfizetett óvadék)


Felmondani egyoldalúan nem mondhatja fel az albérlő..



Szerintem az a legésszerübb, legegyszerűbb megoldás, ha gyorsan kerestek magatok helyére valaki albérlőt, és így semmi kifogása nem lesz a főbérlőnek - ha jó fej, és racionálisan gondolkozik -...

2011. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerződés ugye nem ír semmit felmondási jogról?

(biztos nem, nem szokott, ha határozott időre szól, bár elvileg lehet...)

2011. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítségét,nagyon sokat segítettetek.Azt hiszem,az a legjobb megoldás tényleg,ha keresek más bérlőt magunk helyett.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!! :)

2011. nov. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!