Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorúak büntetése miért nem...

Kiskorúak büntetése miért nem lehetséges?

Figyelt kérdés

A legtöbben arra hivatkoznak, hogy a gyerek ekkor még nem tudja, hogy valójában mit cselekszik. Na de ugyebár mindenhonnan azt halljuk, hogy a törvények nem ismerete nem jogosít fel azok figyelmen kívül hagyására.

Csak nekem tűnik kicsit ellentmondásosnak a dolog?


Úgy gondoltam, hogy az iskolai "összetűzések" meg hasonlóak rendszeresek és sok ártatlan is belekeveredik - így ezeket iskolán belüli büntetésnek hagynám. Az iskolán kívüli eseteket viszont kortól függetlenül büntethetővé kéne tenni.


Miért mondom ezt? Mert nem hiszem el, hogy valaki rabolhat, rongálhat és ölhet bármiféle megtorlás vagy büntetés nélkül. Csak ki kell nézni az utcára, minden éjjel üvöltöznek más ablaka alatt, minden épület tönkretéve. Idősekkel üvöltöznek az utcán... Vagy itt sincs senki, akinek ugyanúgy, megverték és megfosztották a nagyanyját a nyugdíjától vagy összefirkálták a kocsiját, mint nekem? Tényleg nincs? Oké... :(


2012. ápr. 18. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

1: Tőled objektív attitűdöt nem lehet elvárni, ami nem is csoda, mert ha az én nagyanyámat verték volna meg, akkor én is vért akarnék.

2: Alapvetően minden ember amorálisnak ( nem rossznak!) születik. Senki sem születik erkölcsi érzékkel. A szocializáció során alakul ki bennünk. Ha egy 10 éves gyereket alkoholista lumpenprolik nevelnének, akkor az a gyerek nem szocializálódik, ösztönösen, ha úgy tetszik, állatként cselekszik. Ehhez hozzájönnek az esetleges hormonális változások, és ha mondjuk egy gyerekcsapatról van szó, a szociális dinamika.

3: (off) Én a jelenlegi törvények helyett lényegesen komolyabban vizsgálnám a családi körülményeket, mert nagyon sok bűnöző van, akinek tényleg az az egy sorsa volt, hogy rabol, lop, és csak, mert így szocializálták. Nem a gyereket kell büntetni, hanem a rossz szocializációt előidéző körülményeket megszüntetni.

2012. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem a családtagjaimat,sem az ismerőseimet nem verték meg és nem fosztották ki. Pedig nálunk is elég sok cigány él.

Ettől függetlenül,a kiskorú bűnözőt is meg kellene valamilyen módon büntetni.

2012. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs annyi férőhely az intézetekben, hogy az összes kisdzsippót beküldjék oda, szóval inkább nem küldenek egyet sem.
2012. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van. És az a megoldás, hogy a szüleik érdemelnének olyan büntetést, mintha ők követték volna el? Hiszen ők felelnek értük mindenért, nem?
2012. ápr. 18. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Najah, csakhogy ha egy tízpurdés családfőt sittre vágsz, akkor az azt jelenti, hogy az összes poronty megy az árvaházba, ilyen kapacitás meg nincs. Arról nem is beszélve, hogy hogy akarod te a munka világába belevarázsolni Orsos Zsanklódvándámékat, ha az egész család büntetett előéletű?
2012. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezert kell az osszeset vagonokba hajtani aztan go India!

Nem hianyoznanak Magyarorszagnak Lakatos Narutoek!

2012. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tetris ***** válasza:
Ha ezek a kis kormosok nincsenek szocializálva, és a családtól nem is tudjuk ezt elvárni, akkor miért nem szocializálja őket az iskola? Valahogy kötelezővé kéne tenni számukra a napközit, ahol nemcsak hogy megtanulnák a leckét, de pluszban megtanulnának normális emberként viselkedni is. Vagy erre sincs keret?
2012. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert b*zi jogrend van.
2012. ápr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Valahol mindenkinek igaza van, de a kérdező is joggal várja

el, hogy valamilyen módon megfékezzék ezeket a tizenéves hordákat. Hiszen bizonyos körökben egész "iparágak" épülnek erre a büntetlenségre, a 12-13 éves gyerek a "végrehajtó", hiszen ő megússza.

A megoldást én sem tudom, de de szerintem eltartunk egy(vagy több) apparátust, akiknek az ilyen problémák megoldása lenne a dolguk. Ha fogadok egy kőművest, aki elvállalja a munkát, nem nekem kell kiagyalnom, hogy mennyi mész kell a malterba, ha mégis, akkor nagyon gyorsan megválunk egymástól.

2012. ápr. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!