Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszaeső büntetése?

Visszaeső büntetése?

Figyelt kérdés
Férjem kb. 3 éve gyorshajtott, amiért elvették a jogsiját pár hónapra. Ez idő alatt a tudtom nélkül ismét autót vezetett és megint elkapták, ekkor már engedély nélküli vezetés miatt. Én úgy tudtam, azóta már visszakapta a jogsiját (nem feltételeztem, hogy nem mond igazat, ezért nem ellenőriztem le) de kiderült, hogy mégsem. Csúnyán átvert!!Egyébként busszal jár dolgozni, de múlt héten késésben volt és elvitte kocsi-ami az én nevemen van. Én persze abban a tudatban voltam, hogy van jogosítványa, de nem volt-szerintem azóta sem kapta vissza, hogy 3 éve elvették...már nem tudom mit gondoljak! A lényeg, múlt héten igazoltatták és megint elkapták engedély nélküli vezetés miatt, megtaláltam róla a papírt a kocsiban. Két kérdésem volna. Az egyik, hogy visszaesőként mit fog kapni a férjem? A másik pedig, hogy én-aki nevén van az autó- számíthatok én is valami büntetésre? Abba ne menjünk most bele, hogy a férjem mit kap tőlem, mert az más kérdés, de az biztos, hogy ezt nem teszi zsebre!!! Köszönöm a választ/okat!
2011. okt. 7. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engedély nélküli vezetés


47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,


százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

2011. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha valakinek átadod az autód volánját, ellenőrizned kell, hogy alkalmas-e a vezetésre (van jogsija, nem ittas, stb.). Így még neked is lehet felelősséged.
2011. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 asmosys ***** válasza:

Az hogy az autót odaadtad nem feltétlen következménye, hogy büntetést kapsz, bár van rá lehetőség.

Ugyanakkor védekezhetsz, hogy jóhiszeműen jártál el, megtévesztettek, illetve tudtod nélkül vitte el. Vagyonközösségben élőknél ez nem számit lopásnak sem. Nyilván, a „van jogsim” szöveg most ismét jó ideig nem fogja fedni a valóságot. :)

A férj szabálysértése a törvény szerint elzárással vagy 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal büntethető.

2011. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jól beemelte a jogszabályt. 9 előéleti pont jár neked, amiért átengedted, továbbá 100eFt-ig terjedő pénzbírság.
2011. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!