Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Ein Volk, ein Reich, ein...

"Ein Volk, ein Reich, ein Führer. " Ha ezt a szöveget magamra tetováltatom, akkor rossz szemmel fognak nézni?

Figyelt kérdés
Ha a fenti szöveget a karomra tetováltatom, akkor egyes népcsoportok, például zsidók és romák rossz szemmel néznézek rám? Rásszistának néznének?
2012. ápr. 3. 15:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
15%

"Szerintem van az a szólás, hogy Egy a nemzet, egy az Isten egy a Haza...de nem vitatkozom. Ti tudjátok.

"


Remélem nem írod azt a facebookodon, hogy beszélsz németül.

2012. ápr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
"„Egy nép, egy birodalom, egy vezér!”"
2012. ápr. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
várom még a véleményeket :D
2012. ápr. 4. 13:29
 24/31 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

tegnap 17:43:

hogy van-e ilyen szólás, azt nem tudom, de a fenti mondat nem azt jelenti, mint itt már többen is leírták. Szólás több is van:


Magyarnak lenni nem állapot, magyarnak lenni magatartás!

Márai Sándor


Más nyelven beszélsz, más nyelven írsz,

De magyarul álmodsz, magyarul sírsz.

Hobo


Sokan azt gondolják: Magyarország - volt; én azt szeretném hinni - lesz!

Széchenyi István


"A hazaszeretet ott kezdődik, amikor egymást szeretik azok, akik egy hazában élnek. De ezt olyan nehezen értik meg az emberek."

Wass Albert


"Haza és szabadság"

Petőfi Sándor


Igyekeztem széles körből válogatni. Egyiknek sincs náci felhangja.


Kérdező! Megmondanád, neked mi tetszik az általad írt szövegen? Komolyan érdekel.

2012. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Mert jól hangzik. :)
2012. ápr. 4. 16:31
 26/31 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
És a történelmi jelentésével is tisztában vagy? Gondolom igen, különben nem tartanál az általad emlegetett népcsoportoktól. Egyet is értesz vele? Ha igen, akkor varrasd magadra, és vállald annak következményeit. Én pl, hogy őszinte legyek, lehet, hogy szembeköpnélek, ha találkoznánk. Ha nem, akkor inkább keress valami más jól hangzót. Esetleg valami kínait, azt kevesebben értik.
2012. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze ahhoz te mit tetováltatsz magadra. Nem értem mit foglalkozol másokkal.
2012. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretném, ha ezzel haragot keltenék valakiben, pl az utcán, és megvernének érte :D
2012. ápr. 5. 22:13
 29/31 anonim ***** válasza:
Akkor nem nyert. Ezzel a mondattal nem fogod magad belopni az emberek szívébe. Ha nem akarsz bajt, válassz másikat. Vagy egyáltalán ne is tetoválj magadra semmit.
2012. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tetováltasd magadra, ha már most így érzel, bármennyire is tetszik Neked.

Válogathatsz bőven a magyar vonatkozású jelmondatokból, sőt, ha megtaláltad a megfelelőt, akár rovással is magadra varrathatod, csak hozzáértő embert kérj meg a minta elkészítéséhez :)



OFF

Nagyon tetszik a sok kis német-tudor nyelvészprofesszor értekezése:)

Szerintem aki javaslatot tett a "Egy nemzet..." kezdetű feliratra szintén tisztában van vele, hogy mit jelent az eredeti mondat.

Ő csak egy hasonló stílusú, de magyar jelmondatot mondott, mert az eredeti egy-az egyben magyar nyelvre fordítva eléggé nagy marhaságnak hangzik.

2012. ápr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!