Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházi lakásomban a...

Társasházi lakásomban a fürdőszobát úgy alakítom át ahogy akarom? Vagy kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
Alattunk lakó szomszéd ázik,a szerelők ma voltak kint és azt mondták,ha bontani kell nem a társasháznak kell állnia a pénzt.Azért mert a fürdőnk nem "szabvány" mert át lett alakítva.Van ilyen tényleg?Egyébként a zuhanytól nem ázhat mert a fal mellett van az ázás,ahol a régi csövek mennek.
2012. márc. 6. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a csövek lyukadtak ki,vagy a kád alattiak. Onnan ázhat az alattad lakó. De tudomásom szerint a lakásban minden szerelés,javítás a lakót terheli.
2012. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a homlokzat külső megváltoztatásához kell engedély (festés, ablakok). Esetedben a biztosítónak kellene fizetni szerintem, nem a társasháznak. Mindegy, milyen a fürdőszoba.

Nálunk a társasháznak van biztosítása ilyen esetre.

2012. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ázás ott van az alattunk lakónál ahol az eredeti csövek mennek a falba.Tehát nem a zuhanyunktól mert akkor középen ázna.Ez valami fővezeték,ami annyi idős már mint a ház,gondolom jól el van öregedve már azért folyhat.És mivel az nem az én csövem azért a társasház költsége-szerintem-de a szerelők azon variáltak,hogy meg van változtatva a fürdőnk,máshol van a zuhany mint a kád volt.De azóta nem jöttek vissza,így nem tudom mi van.
2012. márc. 6. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, a csőtörés is a biztosító ügye. Ha nincs biztosítás, sajnos a tied és/vagy a szomszédé.
2012. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!