Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bezárhatnak-e egy kiskorút...

Bezárhatnak-e egy kiskorút pszichiátriára, pszichológus szerint önveszélyesség miatt?

Figyelt kérdés
Elvileg nem,de anya azt mondta hogy mivel még gyerek vagyok ezért ő dönt.Most komolyan megtehetik ezt akaratom ellenére?
2012. febr. 20. 00:29
 1/10 étoile et lune válasza:
Nem mintha otthon lennék a témában, de mondjuk nem hiszem, hogy egy kislány eldöntheti, hogy ő most akar-e menni vagy sem, mivelhogy ,,nem beszámítható", ,,nem tudja, mit akar". Meg aztán a Skins-ben is berakta a kiscsajt az anyja...
2012. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kiskorúnál (0-14) nem hiszem,de fiatalkorúként (14-18) megtehetik ha indokolt,ha szülőd aláír egy nyilatkozatot hogy vállalja érted a felelősséget akkor nem zárnak be.
2012. febr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat!17 éves vagyok,nem vagyok otthon ezekben a megnevezésekben.
2012. febr. 20. 00:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Az önveszélyesség azt jelenti, hogy attól kell tartani, hogy öngyilkos leszel... Tényleg...?
2012. febr. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Be. Az emberi élete, testi épséget korra való tekintet nélkül védeni kell.
2012. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor ezek szerint semmit sem mondhatok nekik hogy miért is kéne rólam leszállni?És ha megtagadok mindent és csak fekszek akkor erőnek erejével is kiszednek vagy mi?


Amúgy igen,ez így van.Megmondtam nekik hogy magánügy mert nem nekik kell így élni...stb. Utoljára mondok el valamit a pszichológusnak az is biztos.


Még egyszer köszi!

2012. febr. 20. 15:58
 7/10 anonim ***** válasza:
ha ellenkezel simán leszíjaznak,haverom már járt így,jobb ha engeded magad és normális leszel,előbb szabadulsz.
2012. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj....?
2012. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus véleménye alapján sehová nem zárnak be...ha valóban ön- és közveszélyes vagy, akkor pszichiáter (orvos!!) véleménye alapján a bíróság dönti el, hogy kényszergyógykezelésre utalnak-e be
2012. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ma 23:28 rosszul tudod,bíróság abban az esetben dönthet kezelésről ha bűncselekményt követ el az a bolond,pl egy mezei öngyilkos jelölted hidd el hogy bent tartanak bíróság nélkül,persze kivéve ha az említett esetről van szó,azaz 18 év alattiról,mert akkor szülő vállalhatja a felelősséget,tapasztaltam...
2012. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!