Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba lehet kerülni azért ha...

Bajba lehet kerülni azért ha valaki a szökőkutakba és egyéb ilyen helyekre bedobált pénzeket kihalássza?

Figyelt kérdés
pl.: Westend vízeséséből kiszedegeti valaki a a pénzeket azt börtönbe csukhatják?
2012. febr. 17. 16:24
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
91%
Nem... Csak kiröhögik. :-D
2012. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Az őrök ha meglátnak akkor szorulsz, mert ők szokták kihalászgatni időnként...


Bár ha egy madzagra kötött mágnessel próbálkozol akkor nem feltűnő, de azzal csak a százasokat lehet kihalászni!

:)

2012. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az már nem nagyon érdekel hogy kiröhögnek-e! :D
2012. febr. 17. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a pénz már senkié,az előző tulajdonos felhegyott a tulajdonjoggal.Az ilyen dolgokon bárki tulajdonjogot szerezhet (lásd hajléktalanok kukázása)
2012. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Tekintve, hogy a Westend azt a lóvét egy alapítványnak adja minden évben, szerintem ez lopás.
2012. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy pénzsóvár agybajos ismerősöm németországba kb 10ezer forint értékű eurót szedett ki 10 perc alatt. Azt nem tudom, hogy szabad e de mindenképp etikátlan úgy gondolom.
2012. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak törvény szempontjából érdekel a dolog.
2012. febr. 17. 19:55
 8/11 anonim válasza:
64%
Alapítványnak adja?:DD xD hátazt énis tudom mopndani, hogy most ezt alapítványnak adom, szerintem ők szedik ki onnan xd:D Amugy ezt én is bevetem, szal...;)
2012. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lopásnak minősül, hisz akik bedobálták azok a szökőkútnak, ezáltal annak tulajdonosának adták azt a pénzt. Amelyik szökőkútnak nincs tulajdonosa (általában az önkormányzaté ami közterületen van) annál a találás szabályait kell alkalmazni (ekkor se tarthatod meg).

Amúgy senki se fog emiatt feljelenteni.

2012. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szoli ***** válasza:

A szökőkútba bedobott pénz uratlan dolognak számít, olyannak tekinthető, mintha valaki a szemétbe dobja a pénzét. Tehát felhagy szándékosan a tulajdonjog gyakorlásával.


Azaz bárki megszerezheti.


Ha a szándékosság kétséges, pl. ha egy 10 ezres lát vki egy szökőkútban, az nem tekinthető szokásos esetnek jogilag sem. Tehát ilyen esetben a találás szabályait kell alkalmazni.


Ha a Westendben történne, ilyen akkor a Ptk.129.§ (2) alapján nem szerez tulajdonjogot a találó - a Westend tulaja kell, hogy őrizze 3 hónapig, aztán értékesíti.


Utóbbi esetben, ha kiveszed akkor 10 eFt alatt szabálysértés, felette jogtalan elsajátítás vétsége (bűncselekmény).

2012. febr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!