Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő ez kb és meddig...

Mennyi idő ez kb és meddig fogunk a bíróságokon rohangálni első-másod és harmadfok között?

Figyelt kérdés
Én egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a 1 fokú bíróság elfogadta az összbüntetés kérelmet, az ügyész fellebbezett. Átkerült az ügy másodfokra ott elutasították, természetesen mi fellebbeztünk, majd beadtuk az harmadfokra /ítélőtáblához/ ők azt válaszolták, hogy nem áll módjukban az ügyet elbírálni, adjuk be újra elsőfokra! December 12. -én ez meg is történt, de választ a mai napig nem kaptunk semmit.

2012. febr. 14. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Harmadfok csak akkor lehetséges büntetőeljárásban, ha az első- és másodfok teljesen ellentétes ítéleteket hoz: vagyis az egyik elítéli a vádlottat, a másik meg felmenti.

A ti esetetekre - a leírásod szerint - ez nem is lenne igaz, ergo nem fellebbezhettetek volna... De lehet, hogy csak nem írtad le elég részletesen a dolgot.


A fellebbezést viszont MINDIG az elsőfokú bírósághoz kell benyújtani, tehát, ha van is lehetőségetek, az ítélőtáblának igaza van, nem hozzájuk kell küldeni.


Hogy dec. 12. óta nem kaptatok választ, azon nem kell meglelődni. Nem mennek olyan gyorsan a dolgok. Most először el fogják dönteni, hogy egyáltalán van-e módotok harmadfokra menni (az én véleményem szerint nincsen, legalábbis az alapján, amit leírtál), és ha lehet, akkor továbbítják az iratokat a másodfoknak, ő meg majd felterjeszti. Ha nem lehet, akkor megkapjátok az elutasító végzést.

Még türelem egyelőre, elég leterheltek a bíróságok.

2012. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg még valami, amit nem értek. (Nehéz értelmezni a dolgot a leírtak alapján, bocsi.)

- elsőfok: összbüntetés-kérelem (akármi is az...) elfogadva. Ügyész fellebbez ellene.

- másodfok a fellebbezést elutasítja, ami egyenlő azzal, hogy helybenhagyja az elsőfokú döntést, ami ellen ti anno nem fellebbeztetek!! Tehát elfogadtátok.

--> akkor most mi ellen akartok ti fellebbezni?? Már másodfokra se ti mentetek, hanem az ügyész, és nem is adtak neki helyt... Akkor nektek már csak azért sincs jogotok most fellebbezni (amúgy sem áll fenn az ellentétes döntések esete, de mindegy), mivel ti azt, ami végül lett, már egyszer elfogadtátok.

Mi az, hogy "természetesen mi fellebbeztünk"? Mi ellen?


Vagy csak nagyon nem értek valamit? Írd le kicsit jobban akkor, hogy pontosan mi történt, mert ez így jogilag teljesen zagyva.

Továbbra is fenntartom, hogy szerintem el fogják utasítani a kérelmeteket.

2012. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első(második), ha nem tudod mi az az összbüntetés, akkor miért szólsz bele? - ebből kiderül hogy nincs büntetőjogi és/vagy bv ismereted.


Az ügyész mire hivatkozva lebbezett fel?

2012. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Természetesen tudom, hogy mi az az összbüntetés! És igenis van jogi ismeretem, tekintve, hogy ügyvédjelölt vagyok.

Azt, hogy "összbüntetés-kérelem" nem tudom értelmezni (ki kérte? milyen bűncselekményekre nézve? miért kellett ezt külön kérni? stb., stb.), tekintve, hogy ilyen jogi kifejezés nincsen. Csak rámutattam, hogy szinte lehetetlen úgy válaszolni, hogy nem ismerem az ügyet pontosan.


Egyébként a fellebbezni ige nem elválós. Csak, hogy akkor már én is belekössek valamibe. :)

Hogy az ügyész mire hivatkozva nyújtott be fellebbezést, jelen esetben teljességgel érdektelen.

Ami számít: - mi volt az eredeti ítélet, mi lett a másodfokú ítélet? (A kérdésből tekintve helybenhagyás volt a másodfok ítélete, ebben az esetben tovább nincs miről beszélni, harmadfok szóba sem jöhet.)

- a terhelt is fellebbezett-e az elsőfokú ítélet ellen? Ha nem, akkor most épp mit akar megtámadni? Ha helybenhagyás volt, itt megint csak nincs miről beszélni, ha a másodfok változtatott, akkor meg kérdés, hogy mit és mire módosított.

2012. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Annyira próbáltam röviden és tömören leírni a problémát, hogy jól belegabalyodtam! Tehát:

- a párom 2011.március 1.-én börtönbe vonult,/2 ügyet vontak neki össze:

-önbíráskodás 1év 2 hónap, adócsalás 1év.

Mivel ez összbűntethető beadtuk a kérelmet az összbűntetésre, ahol a bíróság első fokon helyt adott kérelünknek, azt indokolta is hoy miért.

Itt fellebbezett az ügyésznő, hogy miért azt indokolta. Átkerült másodfokra az ügy ahol a bíróság az ügyészi fellebbezesnék helyt adott. És mi erre lebbeztünk fel, tehát nem fogadtuk el a másodfokú bíróság ítéletét, és itt került képbe az ítélőtábla.

Azt mondták, hogy nekik nem tisztjük ebben az ügyben dönteni! Az ügyet ők dobták vissza elsőfokra! Újabb kérvényt kellett írni. Remélem így már érthetőbb.

2012. febr. 14. 15:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók!


A terhelt elfogadta az elsőfokú ítéletet. Hiszen nekünk az az érdekünk hogy megadják, mert akkor előbb szabadulna.

2012. febr. 14. 15:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, így kicsit érthetőbb már, mivel ezek szerint másodfokon nem elutasították, hanem helyt adtak. Nem mindegy. :)

Így már mondható, hogy a két fok ellentétes ítéletet hozott.


Akkor annyit tudok mondani, hogy telefonáljatok be az elsőfokú bíróság kezelőirodájára, és kérdezzétek meg, hogy áll az ügy.

De nem meglepő, hogy sokáig tart a döntés, nem nagyon kapkodnak a bíróságokon.

2012. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönőm a gyors választ!

Még egy kérdésem lenne, ez a döntés már végleges lesz, vagy esetleg itt is számítani kell a fellebbezésre?

2012. febr. 14. 16:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha engednek harmadfokra, az már mindenképp kihirdetéssel jogerős és végrehajtható lesz, további fellebbezésre nem lesz lehetőség semmiképp!


Rendkívüli jogorvoslatok léteznek még (perújítás, felülvizsgálat), de azoknak már speciális feltételei vannak.


Ha érdekel a dolog, itt érdemes elolvasni: [link]

2012. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!