Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kérem a bérbeadótól,...

Jogosan kérem a bérbeadótól, hogy az első két havi bérleti díjat engedje el? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szabályos bérleti szerződést kötöttem a bérbeadóval,egy üzlethelyiségre.Sajnos csak késöbb derült ki,hogy problémák vannak így üzlet egyenlőre működési engedélyt nem kap(tulajdonjogi gondok)majd ha ezek tisztázásra kerülnek.A szerződésem két és fél hónapja érvényben van,csak éppen semmit sem érek vele,mert az üzlet nem üzemelhet.A tulajdonos intézi,csak ez ugye nem egy- két nap.Ha minden jól megy decemberben megvan a szükséges engedély,csak én meg két hónapja várok...Ez nem az én hibámból történt,ez lényeges momentum.Megtehetem,hogy a kiadásaimra,a bevételkiesésemre való hivatkozással, a bérleti díjat arra a két hónapra nem fizetem amitől én is elestem??
2011. nov. 24. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha üzlethelyiségként adta ki úgy, hogy abban nem üzemelhet még üzlet, akkor nincs joga bérleti díjat követelni.
2011. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy ő felel-e a problémáért, ami miatt nem tud elindulni az üzlet? Nem értem, milyen tulajdoni gondok, hogy ez mit takar.

De amennyiben ő ezért nem felel, köze sincs hozzá, akkor miért ne kéne fizetned? Akkor számára teljesen mindegy, hogy üzemel-e a bolt, vagy nem, ő kiadta, tehát a szerződés rá eső részét teljesítette, neked meg természetesen fizetned kell.

Ha ő akadályozza a működést, akkor persze más a helyzet.

2011. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,az ő hibájából nem tudok üzemelni,mert nem kapok engedélyt.Ugyanis az történt,hogy a teljes tulajdonjog nem az övé,hanem a mellette levő Társasház tulajdonosai is részben tulajdonosok.De a bérleti szerződésben viszont az áll,hogy a bérlemény kizárólagos tulajdonosa.Az igaz,hogy a kérdéses rész megvásárlása folyamatban,de ez ugye hosszú idő.A hivatal meg köti magát a szabályokhoz,hogy amig a tulajdoni jogviszony nincs letisztázva,addig ő mint kizárólagos tulajdonos nem adhatja bérbe a helyíséget.Én a "kettő havi bérleti díj eltekintésétől" úgy értettem,ha sikerül megnyitni,és már üzemelek végre.
2011. nov. 24. 23:03
 4/11 anonim ***** válasza:

"hogy amig a tulajdoni jogviszony nincs letisztázva,addig ő mint kizárólagos tulajdonos nem adhatja bérbe a helyíséget"


Innentől kezdve az egész szerződés érvénytelen szerintem, hiszen hamisan állította, hogy a hely övé.

2011. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 asmosys ***** válasza:
A fentiek alapján nem csak a bérleti díjra, de a kiesett forgalomra is kártérítési igénnyel állhatsz elő.
2011. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,egyébként ezt más is javasolta már.
2011. nov. 25. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
eleve érvénytelen a szerződés, ahogy fentebb írták - tehát nincs mire fizetni
2011. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De van,mert jogilag meglettem tévesztve.Ezt bizonyitani is tudom.Kiadott egy üzletet,ami nem az ö kizárólagos tulajdona.Márpedig a szerződésben ez áll,hogy ő a tulajdonos.Ez nem egy lakás,hanem egy üzlet,amit az ember ha kibérel,nyílván pénzt szeretne termelni.Viszont érvényes működési engedély hiányában ez nem megy.
2011. nov. 25. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:

félreértetted: neked nem kell fizetni, mert érvénytelen a szerződés

az, hogy átvert az más kategória - arra kérhetsz kártérítést, de az egy hosszú polgári peres eljárás

2011. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én már csak azt nem értem, hogy a szerződés megkötése előtt hogyhogy nem ellenőriztétek le a tulajdoni lapot? Mindegy, már nem számít, de tanulság legközelebbre, hogy TULAJDONI LAP!!! kell.

Most pedig úgy tudod ezt megoldani, hogy

1. megpróbálsz velük megegyezni, hogy álljatok el ettől az amúgy érvénytelen szerződéstől, és számoljatok el, a károdat pedig térítse meg. Ha pedig ebbe nem megy bele:

2. elmész egy ügyvédhez (ezzel kellett volna kezdeni, az ügyvédnek ugyanis többek között pont az a dolga, hogy az ilyesmit kivédje...), és végső esetben pert indítotok a szerződés érvénytelenségének megállapításáért, az eredeti állapot helyreállításáért, és megpróbálod érvényesíteni a károdat.

2011. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!