Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kérem a bérbeadótól,...

Jogosan kérem a bérbeadótól, hogy az első két havi bérleti díjat engedje el? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szabályos bérleti szerződést kötöttem a bérbeadóval,egy üzlethelyiségre.Sajnos csak késöbb derült ki,hogy problémák vannak így üzlet egyenlőre működési engedélyt nem kap(tulajdonjogi gondok)majd ha ezek tisztázásra kerülnek.A szerződésem két és fél hónapja érvényben van,csak éppen semmit sem érek vele,mert az üzlet nem üzemelhet.A tulajdonos intézi,csak ez ugye nem egy- két nap.Ha minden jól megy decemberben megvan a szükséges engedély,csak én meg két hónapja várok...Ez nem az én hibámból történt,ez lényeges momentum.Megtehetem,hogy a kiadásaimra,a bevételkiesésemre való hivatkozással, a bérleti díjat arra a két hónapra nem fizetem amitől én is elestem??
2011. nov. 24. 21:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lap ellenőrzésére azért nem került sor,mert előzőleg is bérbe adta majdnem 20 évig egy cég üzemelt benne.Egykor az Önkormányzat tulajdona volt,aztán területenként felvásárolta,és végül maradt ez a kérdéses üzletrész kb.80 nm-er.A többi az övé,mert láttam a tulajdoni lapokat.De ennek is a megvétele folyamatban van,már az Önk-nál van aláíráson.A baj csak az,hogy ez nem egy két nap.Lehet még hetek,vagy hónapok.Igazad van,ha nem jutok dülőre akkor kérem a szerződés felbontását,és az eredeti állapot visszaállítását,persze a károm megtéritésével.
2011. nov. 26. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!