Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van arra szabály, hogy milyenn...

Van arra szabály, hogy milyennek kell lennie egy ember aláírásának?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mindenkié más, de azt nem értem, hogy kell "azt törvényesen/rendesen" aláírn?

Sokan úgy írnak alá, hogy szépen a vezetéknevük olvashatóan meg a keresztnevük olvashatóanm.

Én meg csak gyorsabn oda írom, és alig lehet kivenni pár betüt, a nevemből.

Most ez baj?


Csak én vagyok olyan hülye, hogy nem szépen írom oda a vezeték-keresztnevem, vagy nem érdekes, hogy kb egy krix-krax van oda firkálva?



2012. febr. 10. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá semmi törvény. Akár 3db X is lehet.
2012. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

szignó



Gyakorlatilag az aláírás egy rádjellemző vonalvezetésű ellenjegyzés. Nem az a lényeg hogy olvasható legyen, hanem hogy rádjellemző grafológiai jelzés legyen.

2012. febr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én aláírásom olyan, hogy még én sem tudom kiolvasni. Bár azt felismerem hogy az enyém.
2012. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár rovásírással is aláírhatsz, és ez nem vicc!
2012. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen szabály van rá: A hivatalos aláírásod az ami a személyiden szerepel. Valóban akár XXX-el is aláírhatod a személyidet, de minden hivatalos dokumentumot úgy kell aláírnod ahogy a személyiden szerepel, máskülönben érvénytelen az egész.
2016. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!