Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha 18 éves korhatáros filmet nézet a tanár a diákjaival?

Figyelt kérdés

Az osztály pár tanulója nem töltötte be még a 18.életévét és a tanárunk kérdés nélkül megnézetett velünk egy 18as horror filmet.Ráadásul saját vélemény alapján dolgozatot is írattatott velünk uh még azt se lehetett, hogy nem nézel oda....

meg általánosságba, hogy kötelezhet egy horrorfilm megnézésére??

(rajzóra volt)


2012. jan. 18. 15:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

most nem azzal van a bajom h filmet néztünk.... hanem egy gyökér a tanár olyan filmelemzési szempontok alapján kellet neki dogát írni amire ő se tudná a választ... idén kaptuk őt nem volt se médiaóránk se has. és h milyen kameraállások figyelhetők meg meg társai...

magyar tanárunk azt mondja h külalakot nem osztályoz mer ez már nem óvoda bezzeg ez a görény meg csak azért 3as adott a dogámra mer csúnya meg 1-2 helyesírási hiba van benne (és még mindig rajzórán vagyunk!!)

2012. jan. 18. 16:30
 12/24 A kérdező kommentje:
meg ha tf. 18 elmúltam és bármilyen horrort megnézek de mondjuk egy kígyós filmet nézet meg velem és rettegek a kígyóktól szerintem ha logikusan belegondolunk arra se kötelezhetne
2012. jan. 18. 16:34
 13/24 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Na tessék! Ha ötös a dogád, akkor nem baj, ha korhatáros a film? Kár, hogy még mindig nem tudjuk, mit is néztetek meg.
2012. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Szóltál, hogy neked fóbiád van?
2012. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyen.
2012. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Bár, már így is...
2012. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"ma 16:30"


Igazad, van ez egy szemét bácsi, ha így folytatja még tanulsz egy kis kultúrát. Az tényleg szörnyű lenne...

2012. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%

"Elit gimnáziumba járhatsz te, ha több olyan gyerek is van ott, aki 14 éves kora előtt bekerült oda:) Az ugye értelem szerűen azt jelenti, hogy nem volt 6 éves, amikor az általánost elkezdte..."


Hat- és nyolcosztályos gimnáziumról nem hallottál még? Én is ilyenbe jártam.


Amúgy a válaszolók nagyrésze azon kívül, hogy jól lebssza a kérdezőt, tud válaszolni a kérdésre? Vagy csak annyit tud szajkózni, hogy a diáknak kuss, a tanárnak meg mindent szabad? Én sajnos nem tudok rá álaszolni, de szívesen olvasnék a kérdesbe vágó válaszokat, de csak egy ilyen érkezett eddig, a 6. Igenis meg kell ismernie a diáknak a jogait, kötelességeit, egyrészt hogy ha felelősségre vonják, tudja miért történt, másrészt ha a tanár olyat tesz, amit nem szabadna, felléphessen ellene. Én nagyon örülnék egy öntudatos fiatal generációnak, mert az enyém is (25 vagyok) paranoid, és inkább nyel, olyan helyzetben is, amikor neki van igaza, pedig elvileg (gyakorlatilag nyilván nem) jogállamban élünk, ahol a jog szabja meg a minimum magatartási szabályokat, nem valami felettes önkényhatalom. Hogy GYAKORLATILAG is létező jogállami irányba induljunk ez lenne az első lépés.


Végül annál gusztustalanabb pedig nincs, mikor egy tanár a saját vélemányét kéri számon a diákokon, ezért tart ott a magyar oktatás, ahol. Egy vélemény az éppen egy vélemény, és pont mikor művészetről van szó, egy indokokkal alátámasztott vélemény pont olyan helyes kell legyen, mint egy azzal ellentétes másik.

2012. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Előző: Alapvetően nem mondasz hülyeségeket, de a kérdező szerintem kamuzik. Már nem azért, de milyen rajzóra az, ahol egy horrorfilm kameraállásait kérik számon...
2012. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Andizsuzsi ***** válasza:
38%

Hat- és nyolcosztályos gimnáziumról nem hallottál még? Én is ilyenbe jártam.


De, hallottam. Viszont a kérdező elsősökről beszélt. Hatosztályosban hetedikesek vannak, akik viszont 13 évesek sem, tehát nyilván nem róluk volt szó. Az elsősök alatt a kilencedikeseket értjük, gondolom.


Amúgy nincs mire válaszolni, mert a fiatal azóta sem mondta meg, mit néztek. Ha művészfilm volt, természetesen joga volt a tanárnak megnézetni.

2012. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!