Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál egy ilyen nevelési...

Támogatnál egy ilyen nevelési célzatú "zsebpénztörvényt"?

Figyelt kérdés
Törvényileg megtiltják a 14 év alattiaknak a pénz birtoklását, viszont minden gyerek kap a suliban egy chipkártyát, amire a suli tölt fel pénzt, ha a gyerek különféle munkákat elvégez a suliban (pl. kitakarít egy termet, kipucolja a vécét, rendet rak valahol stb.) és ezen chipkártyával tud vásárolni a sulibüfében, ahol minden 2-szer drágább, mint egy rendes boltban.
2012. jan. 17. 20:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Nincs pénzed kajára, internetre meg van. Hagyjál már!"


Kollégium... Nehéz lehet belegondolni, tudom de...

2012. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Értelmetlen olyan büfét nyitni,ahol minden kétszer drágább.A gyerekek mondjuk kapnak büfére egy 200-ast,az egy csokira se elég!Ha mondjuk dolgozok napi egy órát,az 5*20=100 még talán abból se vehetek semmit.Hetekig dolgozhatok aztán veszek egy csokit.Szerintem egyáltalán nem jó megoldás,a büfés dologtól pedig ki vagyok akadva.
2012. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy melyik iskola?
2012. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem, ennek akkor lenne értelme, ha pont minden olcsóbb lenne.

Először is, ez egy olyan törvény amit nem lehetne betartani. Egy boltos inkább 'kiadja' az árut törvénytelenül is, ha profitja származik belőle. (Mint pl. a jelen helyzetben a cigi, szeszes ital esetében.)

Másodszor a szülők ha normálisak, akkor megveszik a gyereknek, amit kérnek. (Mármint nem mindent, de a legtöbb dolgot meg fogják venni nekik.) Akkor meg minek dolgozzon a gyerek dupla árért.

Annak viszont tényleg lenne értelme, ha lennének ilyen munkák a suliban és amit abból megkeresnek, a bolti ár töredékért vásárolhatnak a büfében. Így megéri.

2012. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!